banner279

DBP'den 'Selahattin Eyyubi' ismine tahammülsüzlük

Van'ın İstasyon Mahallesi'nde yeni yaptırılacak olan 9 bin 500 metrekare alana sahip olan parka DBP'nin red oylarına rağmen 'Tuşba Selahaddin Eyyubi' ismi verildi.

DBP'den 'Selahattin Eyyubi' ismine tahammülsüzlük

Tuşba Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nün, İstasyon Mahallesi'nde 9 bin 500 metrekare alanda yapımı devam eden parka DBP'nin red oylarına rağmen oy çokluğu ile ‘Tuşba Selahaddin Eyyubi' ismi verildi.

DBP'nin kini Selahattin Eyyubi şahsında İslam dininedir

Tuşba Belediyesi Temmuz Ayı Meclis toplantısı yapılan oturumlarla devam ediyor. AK Partili meclis üyeleri,  İstasyon Mahallesi'nde yapımı devam eden 9 bin 500 metrekare alana sahip parka ‘Tuşba Selahaddin Eyyubi' isminin verilmesi önergesi görüşüldü. Kürt olmasına rağmen sırf inançlı olduğu için Selahaddin Eyyubi isminin parka verilmesine tahammül edemeyen DBP'li meclis üyeleri, önergeyi provoke etme girişiminde bulundu. Önergeyi engelleme girişimleri sonuçsuz kalan DBP'li meclis üyeleri, AK Partili Meclis üyelerinin, ‘Tuşba Selahaddin Eyyubi Parkı' isminin engellendiği şeklinde basına bilgi vererek yalan haber yaptırmaya çalıştıkları görüldü.

Önce karşı çıktılar sonra da Ak Partili meclis üyelerini suçladılar

Söz konusu parka hem Kürtçe hem de Türkçe yazılı tabela asılacağı açıklanmasına rağmen, DBP'li meclis üyelerinin ısrarla olaya itiraz etmelerine bir anlam verilmezken, konuyla ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Meclis üyeleri, “İnançlı insanlara tahammülü olmayan BDP'li meclis üyeleri, sanki bizler Kürt diline karşı çıkıyormuşuz gibi açıklamalarda bulundular. Bununla ilgili yapılan haber gerçeği yansıtmamaktadır.” açıklamasında bulundular.

Bu arada Dünya Kudüs gününe denk gelen bu olay aslında DBP/HDP'nin bu girişimleri ile, Selahattin Eyyubi'nin şahsında İslam'a olan kinlerini ortaya koyduğu yorumlarına neden oldu.(Murat Dalgın-İLKHA)

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2015, 13:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
oz vanli
oz vanli - 6 yıl Önce

yeter yav biktik sizin islami isimlerinizdende kurt isimlerinizdende. vanda bir suru deger yetismis. koyun vankulu mehmet efendi, husrev pasa, urartu bilmem ne. selahattin etyubi ile vanin ne ilgisi var. biraksan bdplilerde gebermis gitmis birtane teroristin ismini koyacaklar. memlekette vanliya yer yokki vanin hakkini sabunsin. ordan burdan toplama adamlar geldiler vanin sahibo oldular.

SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner306

banner241