banner279

Daka, Van Organize Sanayi Bölgesi'ne Taşınıyor

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı'nın (DAKA) Van Organize Sanayi Bölgesi'ne taşınması için protokol imzalandı.

Daka, Van Organize Sanayi Bölgesi'ne Taşınıyor

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı'nın (DAKA) VanOrganize Sanayi Bölgesi'ne taşınması için protokol imzalandı. İmzalanan protokolle VanOrganize Sanayi Bölgesi'nin giriş yolu üzerinden 10 bin 257 metrekarelik bir alan hizmet binası yapılmak üzere DAKA'ya tahsis edilmiş oldu.

DAKA ile VanOrganize Sanayi Bölgesi yönetimi arasında bir protokol imzalandı. Van Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü binasında gerçekleşen törende, protokol, DAKA genel sekreteri Dr. Emin Yaşar Demirci, VanOrganize Sanayi Bölgesi Başkanı Sinan Hakan arasında imzalandı. Törende konuşan DAKA genel sekreteri Dr. Emin Yaşar Demirci, VanOrganize Sanayi Bölgesi'ni çok önemsediklerini ve bölgeyi desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

Yapılacak bina hakkında bilgi veren Demirci, kurulacak ajans binasının Urartu, Selçuklu ve Osmanlı mimarisini de yansıtacağı gibi aynı zamanda kendi elektriğini de güneş enerjisinden sağlayacak modern bir yapı olacağını dile getirdi. Dr. Demirci, DAKA'nın Osb'ye taşınmasıyla beraber, Osb, DAKA, Fuar Merkezi, Üniversite ve Teknokent'in bir bütünlük kazanacağını ve bunun bölge ekonomisine ciddi bir dinamizm getireceğini ifade etti.

Osb Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Hakan, DAKA'nın bölgeye taşınmasıyla Organize Sanayi Bölgesine ve sanayi sektörüne yeni bir vizyon kazandıracağını söyledi. DAKA'nın böylelikle Osb yatırımcılarına daha iyi hizmet etme noktasında önemli bir yol kat edeceğini belirten Hakan, "2013 baharında VanOrganize Sanayi Bölgesi'nde DAKA binası, Fuar ve Kongre Merkezi ve Güneş Enerjisi gibi önemli sektörlerdeki yapıların temeli atılacak. Bu gelişmeler VanOrganize Sanayi Bölgesi için gurur verici olduğunu belirtmek isterim." dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2013, 20:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140