banner279

ÇOK YER BÖYLE NE KADAR GÜVENDEYİZ?

Van'da 23 Ekim ve 9 Kasım 2011'de meydana gelen depremlerde yıkılmayan fakat orta hasar alan Van Devlet Tiyatrosu binasında 4 yıla yakın bir zaman sonunda güçlendirme çalışmaları nihayet başladı. 4 yıla yakındır hizmet veremeyerek resmen çürümeye terk edilen Van Devlet Tiyatrosu binasında güçlendirme çalışmalarının 600 gün içinde bitirilmesi planlanıyor. 1 haftadır güçlendirme çalışmalarının başladığı binada tiyatroya ait eşyaların çıkarılmaması ise çalışmaları güçleştiriyor.

ÇOK YER BÖYLE NE KADAR GÜVENDEYİZ?
 Haber: Fazıl ERÜŞ

 ‘Yıkılıp, yıkılmayacağı’ yılan hikâyesine dönen ve defalarca haberini yaptığımız Van Devlet Tiyatrosu binasında güçlendirme çalışmaları nihayet 3,5 yılı aşkın bir süre sonrabaşladı.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından 4 Mayısta ihaleye çıkan binanın güçlendirme çalışmalarına ise 1 hafta önce başlandığı öğrenildi.

Van Devlet Tiyatrosu binasında güçlendirme çalışmalarının 600 gün içinde bitirilmesi planlanırken, binada hala tiyatroya ait eşyaların çıkarılmaması çalışmaları güçleştiriyor.

4 YILA YAKLAŞTI!

Van'da 23 Ekim ve 9 Kasım 2011'de meydana gelen 7.2 ve 5.6 büyüklüğündeki depremlerde yıkılmayan fakat orta hasar alan Van Devlet Tiyatrosu 4 yıla yakındır hizmet veremeyerek resmen çürümeye terk edilmiş, oyuncular da zor şartlarda çadırda oyunlarını sergilemeye devam ediyordu. 

Kaynak / Editör: Prestij Haber Merkezi - Fazıl Erüş
Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2015, 12:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241