banner279

Çocuk evlerindeki çocuklar Peygamber'i andı

Van Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Evleri Müdürlüğünce, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle İpekyolu Şerif Onat Sosyal Hizmet Merkezinin konferans salonunda "Kutlu Doğum Haftası" nedeni ile program düzenlendi.

Çocuk evlerindeki çocuklar Peygamber'i andı
                  Programa Van Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Hüseyin Ertosun, İl Müdür Yardımcıları Cahit Eldemir, Fikret Yavuz, Tuşba İlçe Müftüsü Zahit Demirel, İpekyolu Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Tarık Kuşman, Çocuk Evleri Müdür Vekili Nihat Işık, çocuk evlerinde bulunan çocuklar, müdürlük personeli ve çok sayıda davetli katıldı. 


                  Programın yapıldığı salon çocuklar tarafından süslendi. Çocuklar misafirlerini kapıda gül suyu ve lokum ikram ederek karşıladı. Çocuk Evlerinin ayrı ayrı sunum yaptığı program Kuran'ı Kerim tilavetiyle başladı. Peygamber Efendimizi anlatan slayt sunumundan sonra bir birinden güzel ilahi, mektup ve şiirler okundu. Program boyunca çocukların sunumlarına, Vangölü Gönül Dostları İlahi Grubu müzikleri ile eşlik etti. Kutlu Doğum haftası boyunca çocuklar tarafından okunan salavatların ve indirilen Kuran'ı Kerim hatminin duası yapılarak en çok salavat çekilen Serhat Çocuk Evi ödüllendirildi. 

              Programın en anlamalı bölümü, Tuşba İlçe Müftüsü Zahit Demirel'in, Peygamber Efendimizin Sakal-ı Şerifini ziyarete açması oldu. Çocukların söylediği salavatı şerifeler ve dualar eşliğinde ziyaret edilen Sakal-ı Şerif herkesi duygulandırdı. 

              Çocuk Evleri Müdür Vekili Nihat Işık, düzenledikleri bu anlamlı programla amaçlarının, çocuk evlerindeki çocuklarla birlikte Kutlu Doğum Haftası heyecanı yaşamak olduğunu programın sonunda da bu amaca ulaştıklarını gözlemlediklerini bu nedenle de programda emeği olan herkese teşekkür ettiğini belirtti.

                 Programın bitiminde katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu. Hatıra olarak gül kokulu tespih, çocukların hazırlamış olduğu hadis kağıtları ve Peygamber Efendimizin hayatını anlatan dergiler dağıtıldı.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2015, 16:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241