banner279

Çin Büyükelçisi’nden Van TSO’ya ziyaret…

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçi Yu Hongyang ve beraberindeki iş adamları Van Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, ikili ticari ve ekonomik görüşmeler gerçekleştirdi.

Çin Büyükelçisi’nden Van TSO’ya ziyaret…
   Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fevzi Çeliktaş, Yönetim Kurulu Üyeleri Şefik Eren, Veysel Parin, Meclis Üyeleri Müslüm Erbay, Uğur Demiroğlu, Burak Gültepe, Eren Görsel Görmen, Temel Kaptaner, Genç Girişimciler Kurulu Üyesi Sezer Bayramoğlu, Oğuz Yörük, Van Mermer CEO su Musa Cevadi’nin hazır olduğu görüşmede Çinli işadamları ile ikili görüşmeler yapıldı.

    Van TSO Başkan Yardımcısı Fevzi Çeliktaş, Van çevresindeki bulunan illerin çekim merkezi olduğunu belirterek “Yatırım için uygun bir ortam var. Ayrıca coğrafi olarak da bakir bölgeyiz. İran’a sınır kenti olmamız, ilimizi yatırımlar açısından cazip hale getiriyor. Van sahip olduğu potansiyelleri ile özellikle Çinli işadamları için önemli  yatırım merkezi olabilecek bir il” ifadesini kullandı.

    Van TSO Meclis Üyesi Müslüm Erbay ise Van’ın yer altı ve yer üstü varlıkları ile çok önemli bir yatırım merkezi olduğunu belirterek “Perlit, ponza ve çinko varlıklarımız işlenmeye hazırdır. Daha önce Çinli firmalarla görüşmeler yaptık. Sayın Büyükelçi’nin ziyareti ile Çinli firmaların buralara ilgisini bekliyoruz” dedi.

   Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang Van’da olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek “Van coğrafyasında önemli bir kent. Bunun bilincindeyiz. Yanımızda bulunan Çinli İş adamları ile bu kentte yatırım olanaklarını görmek üzere bir ziyaret gerçekleştiriyoruz. Biz bu bölgenin yatırıma ihtiyacını olduğunu biliyoruz. Çinli ve Türk işadamlarının ortaklıkları iki ülke ticaretine de olumlu yansıyacaktır. Daha önce 15 yıl İran’da bulundum. Dolayısı ile Van’ın İran için önemli bir kent olduğunu biliyorum. Bizde bu fırsatları değerlendirmek istiyoruz. Bundan sonra buraya daha sık gelmeyi düşünüyoruz” dedi.

   Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çeliktaş, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang’a Van’ı ve TSO’yu ziyareti anısına plaket takdim etti

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2018, 18:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241