banner279

Çığ faciasında hayatını kaybedenlerin kimlikleri belli oldu

Van'da yaşanan çığ felaketinde hayatını kaybeden askerler ve güvenlik korucuları için Jandarma Filo Komutanlığı'nda tören düzenlendi. Ardından memleketlerine gönderildi. İşte hayatını kaybedenlerin isimleri...

Çığ faciasında hayatını kaybedenlerin kimlikleri belli oldu

Van'da, Bahçesaray ilçesindeki arama kurtarma çalışmaları sırasında çığ altında kalan jandarma personeli, güvenlik korucuları ve itfaiye personeli ile Hakkari'de kaza sonucu hayatını kaybeden askerin naaşı, törenle memleketlerine uğurlandı. Hayatını kaybedenlerin isimleri açıklanırken, her birinin hikayesi ayrı bir üzüntü kaynağı oldu.

Hayatını kaybedenler Van Adli Tıp Kurumundaki otopsi işlemlerinin ardından Van Jandarma Filo Komutanlığına getirildi ve itfaiye personelinin Türk bayrağına sarılı naaşı, katafalka konuldu. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından hayatını kaybedenlerin öz geçmişleri okundu, İl Müftüsü Ömer Keskin dua etti.

Törenin ardından çığ felaketinde hayatını kaybeden jandarma astsubay Fatih Karagöz (Kocaeli), uzman çavuşlar Özen Çam (Artvin), Ramazan Süslü (Aksaray), Ufuk Deniz (Kastamonu), Özgür Işık (Düzce), Muammer Keskin (Aydın), Oğuzhan Ulaş Avcı (Kars), Mesut Deniz (Kahramanmaraş), uzman onbaşılar Osman Karaca (Tokat), Cihat Erat (Erzurum), Tarkan Karaca (Eskişehir) ile Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki bir üs bölgesinde yapılan bakım faaliyeti esnasında meydana gelen kazada şehit olan piyade sözleşmeli er Özgür Çelik'in naaşları, tören mangasınca omuzlarda taşınarak memleketlerine uğurlanmak üzere askeri uçağa konuldu. İtfaiye personelleri Emrullah Ersarı, Fevzi Sevinç'in cenazeleri ile şehit güvenlik korucuları Mehmet Esen, Nesim Yavuz, Nimetullah Mantaş, Abdulselam Mantaş, Bayram Bulcar, Hekim Kazgan, Metin Mantaş, Nimet İnçamur, Tahsin Karan'ın naaşları da il merkezi ile Çatak ilçesinde defnedilecek.

Törene İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, AFAD Genel Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu, Van Kolordu Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş, Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, AK Parti Van milletvekilleri Osman Nuri Gülaçar, İrfan Kartal, Abdulahat Arvas, CHP'li bazı milletvekilleri, hayatını kaybedenlerin yakınları, silah arkadaşları, sağlık görevlileri ve askeri erkan katıldı. Bakanlar Soylu ve Koca, törende hayatını kaybedenlerin ailelerini teskin etti.

İşte hayatını kaybedenlerin isimleri ve memleketleri...

Uzman Çavuş Özgür Işık (Düzce Merkez), Uzman Çavuş Özen Akçam (Artvin, Ardanuç), Uzman Çavuş Ramazan Süslü (Aksaray, Sultanhanı), Uzman Çavuş Ufuk Deniz (Kastamonu, Tosya), Jandarma Astsubay Çavuş Fatih Karagöz (Kocaeli, Kartepe), Uzman Onbaşı Osman Karaca (Tokat, Almus), Uzman Onbaşı Cihat Erat (Erzurum, İspir), Uzman Çavuş Muammer Keskin (Aydın, Çine), Uzman Çavuş Oğuzhan Ulaş Avcı (Kars, Arçapayı), Uzman Çavuş Mesut Deniz (Kahramanmaraş, Türkoğlu), Uzman Onbaşı Tarkan Karaca (Eskişehir, Sivrihisar), Piyade Sözleşmeli Er Özgür Çelik (Kayseri, Develi), Van'ın Çatak ilçesinden güvenlik korucuları Hekim Kazgan, Nimet İnçamur, Abdulselam Mantaş, Tahsin Karan, Bayram Bulcar, Metinb Mantaş ve Mehmet Esen, itfaiye personelleri Emrullah Ersarı, Fevzi Sevinç...

İtfaiye personelleri Emrullah Ersarı, Fevzi Sevinç'in cenazeleri ile hayatını kaybeden güvenlik korucuları Mehmet Esen, Nesim Yavuz, Nimetullah Mantaş, Abdulselam Mantaş, Bayram Bulcar, Hekim Kazgan, Metin Mantaş, Nimet İnçamur, Tahsin Karan'ın naaşları da il merkezi ile Çatak ilçesinde defnedilecek.

3 aylık bebeği yetim kaldı

Çığ altında kalarak hayatını kaybedenler arasında yer alan evli ve bir çocuk babası Jandarma Uzman Çavuş Muammer Keskin (29) memleketi Aydın’ın Çine ilçesinde toprağa verilecek. Evli ve 1 çocuk babası Keskin'in Van İl Jandarma Komutanlığı Çatak-Kayaboğazı Jandarma Karakol Komutanlığında 2 yıldan beri görevli olduğu öğrenildi. Öte yandan, Uzman Çavuş Muammer Keskin’in Zeynep Keskin ile bir süre önce evlendiği ve 3 aylık Kumral Keskin isminde kız çocukları olduğu öğrenildi.

Ailenin en büyük çocuğuydu

Bahçesaray'daki çığ faciasında hayatını kaybeden Jandarma Uzman Onbaşı Mesut Deniz'in (23), Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde yaşayan ailesine acı haber verildi. Ali Deniz ile Fatma Deniz çiftine acı haber, Türkoğlu Kaymakamı Gürbüz Saltaş ve askeri yetkililer tarafından verildi. Deniz çifti, 5 çocuklarından en büyüğü olan Mesut Deniz'in şehadet haberiyle büyük üzüntü yaşadı.

Giderken annesini arayıp helallik istedi

Hayatını kaybedenlerden Uzman Onbaşı Ufuk Deniz'in (23) acı haberi, Kastamonu'nun Tosya ilçesindeki baba evine ulaştı.Sağlık görevlileri eşliğinde eve gelen askeri yetkililerden acı haberi alan anne Behiye ve baba Recep Deniz, gözyaşlarına boğuldu. 7 aylık asker olduğu öğrenilen Şehit Ufuk Deniz’in, çığ bölgesine gittiği sırada annesini aradığı ve helallik istediği öğrenildi.Annesiyle telefonda konuşan Şehit Ufuk Deniz, “Çığ bölgesine gidiyoruz vatandaşlarımızı kurtarmaya. Fakat oralarda telefon çekmiyor, bana ulaşamazsanız beni merak etmeyin, ben iyiyim” dediği öğrenildi.

İlk görev yerinde şehit düştü

Hayatını kaybedenlerden Uzman Çavuş Özen Akçam'ın (26) Artvin'deki ailesine acı haber ulaştı. Geçen yıl ilk görev yeri olan Van'da göreve başlayan Uzman Çavuş Özen Akçam'ın cenazesinin memleketi Artvin'in Ardanuç ilçesine getirilip, düzenlenecek törenin ardından toprağa verileceği öğrenildi.

2 aylık nişanlıydı

Uzman Çavuş Oğuzhan Ulaş Avcı'nın (28) Kars'ın Arpaçay ilçe merkezinde oturan babası Asim Avcı ve annesi Bahar Avcı'ya acı haber verildi. Avcı çiftinin 2'si kız 5 çocuğundan en küçüğü olan Uzman Çavuş Oğuzhan Ulaş Avcı'nın baba evine Türk bayrağı asıldı. 2 aylık nişanlı olan ve 2018 yılında Van'ın Çatak ilçesinin Karaboğa Jandarma Karakolu'nda göreve başlayan Uzman Çavuş Oğuzhan Ulaş Avcı'nın cuma günü düzenlenecek törenin ardından toprağa verileceği öğrenildi.

5 aylık uzman çavuştu

Hayatını kaybedenlerden Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Süslü'nün (23) memleketi Aksaray'ın Sultanhanı ilçesindeki ailesine acı haber ulaştı. 10 kardeş olan şehit Süslü'nün eşi Sürreyya ve 8 aylık kızı Miray'ın Van'da olduğu öğrenildi. Yaklaşık 5 aydır uzman çavuş olduğu öğrenilen Süslü'nün cenazesinin yarın Aksaray'ın Sultanhanı ilçesinde toprağa verilmesi bekleniyor.

"Oğlum" deyip gözyaşı döktü

Hayatını kaybedenlerden Jandarma Uzman Onbaşı Tarkan Karaca'nın (24) acı haberi Eskişehir’deki ailesine işyerlerindeyken verildi. Henüz 3 aylık asker olan oğlunun hayatını kaybettiğini duyan Nurhan Karaca, "Oğlum" diyerek gözyaşlarına boğuldu. Yasin ve Nurhan Karaca çiftinin 2 çocuğundan biri olan Jandarma Uzman Onbaşı Tarkan Karaca’nın İzmir’de aldığı eğitim sonrası üç ay önce ilk görev yeri olarak Van’a gittiği öğrenildi.

Bahçesaray'da çığ altında kalarak hayatını kaybedenler arasında yer alan Jandarma Astsubay Çavuş Fatih Karagöz'ün, Kocaeli'nin Kartepe ilçesindeki ailesine acı haber verildi. Emekli sigortacı Selahattin Karagöz ile eşi Havva Karagöz'ün 3 çocuğundan biri olan Fatih Karagöz'ün evine Türk bayrağı asılırken, yakınları ve komşuları başsağlığı için geldi.

4 ay önce evlenmişti

Çığ altında kalarak hayatını kaybedenler arasında yer alan Jandarma Uzman Onbaşı Osman Karaca'nın (24) acı haberi Tokat'ın Almus ilçesine bağlı Çevreli beldesinde oturan ailesine ulaştı. Emine ve Mehmet Karaca çiftinin 6 çocuğunun 4'üncüsü olan Uzman Onbaşı Osman Karaca'nın, 4 ay önce Nagihan Tuna Karaca ile evlendiği ve görev yeri olan Van'da eşi ile birlikte yaşadığı öğrenildi. Karaca'nın cenazesinin defin tarihi ise yarın belirlenecek.

Babası çöktü kaldı

Çığ sonucu hayatını kaybedenlerden Uzman Çavuş Cihan Erat'ın İstanbul Kağıthane'deki baba ocağına ateş düştü. Şehadet haberi gelen evin önünde taziye çadırı kurulurken,  babası Adnan Erat taziyeleri kabul etti. Eve ve evin bulunduğu sokağa Türk bayrakları asıldı. Evin önünde taziye çadırı kurulurken, Kuran-ı Kerim okundu. Acılı baba Adnan Erat taziyeleri kabul etti.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2020, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140