banner279

CHP'den Sağlık Müdürlüğü'ne Tepki

CHP Van İl Başkanı Mehmet Kurukcu Van’da sağlık anlamında ciddi sorunların olduğunu kaydederek, temel problemin sağlık yöneticilerinden kaynaklandığını ve yaklaşık 1 aydır randevu taleplerine cevap verilmediğini kaydederek Van İl Sağlık müdürüne eleştirilerde bulundu.

CHP'den Sağlık Müdürlüğü'ne Tepki
 Cumhuriyet Halk Partisi Van İl Başkanı Mehmet Kurukcu, hastanelerde ciddi manada sorun ve sıkıntıların olduğunu kaydederek, bunun da halkı önemli ölçüde mağdur ettiğini savundu.

Van'ın sağlığının sağlıklı olmadığını ifade eden Kurukçu, Van’da hastanelere şifa bulma gayesi ile giden insanlarımızın mevcut bu aksaklıklardan dolayı maalesef daha da hastalandıklarını ifade ederek sorunların bunlarla da sınırlı olmadığını Van’ın temel kanayan yaralarından biri olan Sağlıktaki temel sorunları şu şekilde sıralayarak yetkililerin bir an önce bu sorunlara çözüm bulmaları gerektiğini ileri sürdü.

Bölge hastanesinde 52 kadrolu doktor var, ancak 12’si görev yapıyor diyen Kurukçu," Bölge hastanesi acil servisinde 52 kadrolu doktorun görevli olarak göründüğünü ancak bunlardan yalnızca 12 tanesinin hastanede çalıştığını, kalan diğer doktorların ise ya özel, ya torpil, ya da başka yerlerde görevli olarak gösterildiklerinden hastanede bulunmadıklarını bununda hizmeti fazlasıyla aksattığını" vurguladı.

Van’da hiçbir hastanesinde çocuk nörolojisi bölümü olmadığını  belirten  CHP Van İl Başkanı Kurukçu, "1 Milyonun üzerinde nüfusu olan ve büyükşehir olmuş ilimizin hiçbir hastanesinde çocuk nörolojisi gibi önemli bir bölümün olmayışını büyük bir eksiklik olarak değerlendiren Kurukcu; Bu bölümün Van’a biran önce kazandırılması gerektiğinin altını çizerek belli başlı sorunları da şu şekilde sıraladı:

1)      Hastanelerde ciddi kuyruklar oluşuyor.

2)      Randevular geç alınıyor

3)      Hastaların beklentileri karşılanamıyor 

4)      Temizlikte ciddi sorunlar var

5)      Birçok bölümlerde doktor eksikliği var

6)      Hastanelerde bitmeyen kuyruklar, asansör, temizlik sorunları ve diğer sorunlar insanları canından bezdiriyor…

 Yaklaşık bir aydır Sağlık İl Müdüründen randevu taleplerine cevap beklediklerini, bu sorunları sağlık il müdürüne bizzat iletmek istediklerini ancak  yanıt alamadıkları için  sorunları basın yoluyla  kamuoyunun gündemine taşıdıklarını ifade ederek eden Kurukçu:"Van’ın sorunlarının çözümü noktasında imkânlarımız doğrultusunda elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz. Her defasında belirttiğimiz gibi bir kez daha belirtmek istiyorum. Tek gayemiz, tek uğraşımız Van'dır.  Ttüm yetkililerin bu doğrultuda daha fazla duyarlı olması gerektiğini düşünüyorum"dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2016, 20:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241