banner279

CHP Erçek Belde Başkanı İstifa Etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Erçek Belde Başkanı Zeki Kuştan, çözüm sürecine verilmeyen destekten dolayı partisinden istifa ettiğini açıklayarak, "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bir dünya lideridir."

CHP Erçek Belde Başkanı İstifa Etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Erçek Belde Başkanı Zeki Kuştan, çözüm sürecine verilmeyen destekten dolayı partisinden istifa ettiğini açıklayarak, "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bir dünya lideridir. Barış için mücadele eden bu lidere destek verilmesi gerekir" dedi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Zeki Kuştan, 30 yıldır yaşanan çatışmalı sürece vicdani olarak herkesin destek vermesi gerektiğini belirtti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dünya lideri olduğunu ve barış için mücadele eden bu lidere destek verilmesi gerektiğini anlatan Kuştan, "Yıllardır her iki taraftan anaların gözyaşları dinmedi. Gözyaşının dili, dini, ırkı olmaz. Bugün geldiğimiz noktada başlatılan çözüm süreci ile birlikte bir bahar havası esmektedir. Bu sürece destek vermeyenler, ahirette bunun hesabını ödeyeceklerini unutmasınlar çünkü bu sürecin sonunda hayır vardır, barış vardır ve umut vardır. Bir insanın hayatını kurtaran, bütün insanların hayatını kurtarmış gibidir. Rabb'imiz bunu bize emretmiyor mu? O yüzden herkesin elini taşın altına koyması gerekir ama maalesef mensubu olduğum parti böyle bir destek göstermediği için burada bulunmanın doğru olmadığını düşünüyorum. CHP ile olan bütün ilişkilerimi kesiyorum. Hem partiden hem de başkanlık görevimden istifa ediyorum. CHP bu tutumuyla da zaten Doğu ve Güneydoğu'da bitme noktasına gelmiştir. Ayrıca zaman zaman parti içerisindeki bazı milletvekillerimizin de ırkçı söylemlerini buradan kınıyor, lanetliyorum. Herkesi bu başlatılan barış sürecine herkesin destek vermeye, insanlık adına, hak adına onurlu duruş sergilemeye davet ediyorum. Başbakanımıza da her türlü desteği sunmaya hazırım" ifadelerini kullandı. - Van

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2013, 13:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140