banner279

CEZALAR İSYAN ETTİRİYOR!

Bu yıl başı aldığı cezalarla dertte olan Van Büyükşehir Belediyespor'da taraftarların morali bozuldu. Hak edilmediği halde Vanspor taraftarlarına sürekli ceza verildiğini belirten Grup Karakobralar Başkanı Ercam Dülger; "Takımımıza, taraftarımıza karşı bu yanlı tutumlar ve haksızlıklar devam ederse meramımızı gündeme getirmek için gerekirse Federasyona kadar yürüyüş yaparız" dedi.

CEZALAR İSYAN ETTİRİYOR!
 Van'da oynanan Bergama Belediyespor maçındaki olaylar nedeniyle 4 maç seyircisiz oynama cezası alan Van Büyükşehir Belediyespor'da geçen hafta biten cezanın üzerinden 1 hafta geçmeden yeni bir ceza geldi. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Van Büyükşehir Belediyespor'a Erzurum Büyükşehir Belediyespor maçında olay çıktığı gerekçesiyle 1 maç seyircisiz oynama cezası verdi. Verilen son ceza taraftarın sabrını zorladı. Grup Karakobralar Başkanı Ercan Dülger; "Sonuna kadar küfüre karşı olan ve bunu da stada astığı 'küfüre hayır' pankartıyla gösteren Vanspor taraftarımız yine hak etmediği bir ceza aldı. Bunu kabul etmiyoruz" diye konuştu.
Dülger konuya ilişkin yaptığı açıklamada; "Van Büyükşehir Belediyespor'umuz ile Erzurum Büyükşehir Belediyespor maçı öncesinde, maç esnasında ve maçın ardından her zaman olduğu gibi 90 dakika takımımızı destekledik. Her zaman belirttiğimiz gibi asla küfür eden bir grup olmadık, bundan sonra da olmayacağız. Küfre karşı olduğumuzun en güzel ispatı da okuduğumuz besteler ve saha içerisine astığımız küfür karşıtı pankartlarımızdır. Erzurum B.Ş. Belediyespor karşılaşmasını yaklaşık 11.000 civarı taraftarımız izlemiş olup kesinlikle küfür, hakaret veya küfür içerikli hiçbir beste okunmamıştır ve maç sonunda takımımız tribünlere davet edilerek alkışlanmıştır. Bu esnada rakip takıma hiçbir küfürlü tezahürat da gerçekleşmemiştir. Gerek şahsımın gerekse tribün yöneticisi arkadaşlarımın bu konuda epeyce çaba sarf ettiği de herkesçe aşikârdır. Van Büyükşehir Belediyespor'umuz hak etmediği halde sık sık ağır cezalara çarptırılmaktadır. Küfür, hakaret, saha olayı olmayan bir maçta bunlar yaşanmışçasına kulübümüze ceza verilmesi çok düşündürücüdür. Sürekli maruz kaldığımız ırkçı, faşist ve kötü tezahüratları görmezden gelen TFF'nin her hafta kulübümüze ağır cezalar yağdırması karşısında dün olduğu gibi bu gün de, yarın da küfürsüz tezahüratlarımız ve bestelerimizle cevap vermeye devam edeceğiz. Daha evvel de Federasyonu defalarca uyarmamıza rağmen hakemler Van Büyükşehir Belediyespor'umuzun maçlarında yanlış ve yanlı kararlar vermeye devam etmektedirler. TFF'nin taraflı tutumları karşısında Şanlı Vanspor taraftarları olarak sükûnetimizi sonuna kadar koruyacağız. Kulübümüze yönelik verilecek taraflı cezaların devam etmesi halinde Şanlı Vanspor taraftarları olarak başta TFF'ye yürümek olmak üzere yasal olan tüm haklarımızı kullanacağımızın herkes tarafından bilinmesini isteriz. Son olarak şunu da belirtmek isteriz ki verilen cezalarla taraftarımızı sürekli hedefe koyma çabasına en güzel cevabı 90 dakika takımımıza destek vererek boşa çıkarmaya devam edeceğiz."/ Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2015, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140