banner279

Çevre Yolu kadastro kontrolleri ve tapu tescilleri tamamlandı

Van Tapu ve Kadastro Bölge Müdürü Tonguç Genç Van Çevre Yolu İmar Uygulaması 2. Etabının (Kuzey Edremit Etabı) kadastro kontrolleri ve tapu tescillerinin tamamlandığını belirtti.

Çevre Yolu kadastro kontrolleri ve tapu tescilleri tamamlandı

Van Tapu ve Kadastro Bölge Müdürü Tonguç Genç, Van Çevre Yolu kapsamındaki imar uygulaması (Kuzey Edremit Etabı) kadastro kontrolleri ve tapu tescillerinin tamamlandığını ifade ederek, çevre yolunun ilin gelişmesine büyük katkı sağlayacağını vurguladı. Van Tapu ve Kadastro Bölge Müdürü Tonguç Genç, Van Çevre Yolu kapsamındaki imar uygulaması (Kuzey Edremit Etabı) projesinde Bakacık, Elmalık, Kurubaş, Süphan, Şabaniye ve Yeniköy olmak üzere 6 mahallede toplamda 2 bin 223 adet kadastro parselinin imar uygulamasına tabi tutulduğunu ve kadastro kontrolleri ve tapu tescillerinin tamamlandığını söyledi.

Çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Van Tapu ve Kadastro Bölge Müdürü Tonguç Genç, "Van Çevre Yolu İmar Uygulaması 2. Etabının (Kuzey Edremit Etabı) kadastro kontrolleri ve tapu tescilleri tamamlanmıştır. Projenin tüm aşamalarında desteğini esirgemeyen Bakanımız Murat Kurum'a, Valimiz Mehmet Emin Bilmez'e, Milletvekilimiz Abdulhalat Arvas'a, İl Başkanımız Kayhan Türkmenoğlu'na, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say'a, İl Başkan Yardımcımız Emre Güray'a, çalışmalar esnasında büyük emek sarf eden Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Kemal Atlı'ya, Van Büyükşehir Belediyesi İmar Daire Başkanı Seyfullah Şağban'a, Bölge Müdür Yardımcımız Şükrü Çiftçi'ye, Kadastro Müdürü Musa Faruk Demir'e, Tapu Müdürü İzettin Zenginer'e ve emeği geçen Tapu ve Kadastro çalışanlarımıza teşekkür ederim. İlimizin gelişimine büyük katkı sağlayacak olan uygulamanın hayırlı olmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Elbeyazidi
Elbeyazidi - 8 ay Önce

Van Çevre yolu ile ilgili itirazım var. Daha önce de Bir kaç defa yazdım: Çevre yolu Van'ın trafiğine hizmet etmez. Van orta bölge kenti değil, serhat kentidir. Transit geçen taşıt sayısı çok azdır. Çevre yolunun parasıyla, hatta daha azıyla, BAT-ÇIK denen köprülü kavşaklar yapılmalıdır. Bu yoldan her gün 50-100 TIR geçsin, hiç bir sıkıntı olmaz. Ancak, çevre yolunun çok tenha olacağını ve yapmaya değmeyeceğini tahmin ediyorum.

SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140