banner279

Çanakkale Zaferi konferansı dinleyicileri duygulandırdı

Çanakkale Zaferi konferansı dinleyicileri duygulandırdı

Çanakkale Zaferi konferansı dinleyicileri duygulandırdı
              'Çanakkale Geçilmez' adlı konferans İpekyolu Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda yapıldı. Araştırmacı Yazar Recep Şükrü Apuhan'ın Gelibolu Yarımadası'nın haritası üzerinde anlattığı Çanakkale Deniz zaferi dinleyicileri adeta büyüledi.

              Yazarlar Öğrencilerle Buluşuyor projesi kapsamında Çanakkale geçilmez adlı konferans İpekyolu Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda yapıldı. Araştırmacı Yazar Recep Şükrü Apuhan'ın anlattığı Çanakkale Deniz zaferi dinleyicileri adeta büyüledi.


              Yaklaşık 500 İmam Hatip Öğrencisinin katıldığı Konferans'a İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Adem Çiftçi ile Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Danışman, Ar-Ge Birim sorumlusu Garip Kızılkaya ve Ar- Ge biriminde Uğur Özcaner, Zülküf Kaya ve Ubeydullah Yaylacı katıldı.

            İlim yayma Cemiyeti Van Şubesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlemiş oldukları bukonferansa İlim Yayma Cemiyeti Van Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri de teşrif ettiler. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Adem Çiftçi İle İlim Yayma Cemiyeti Van Şubesi kurucusu Mustafa Yücel de kısa bir selamlaşma konuşması yaptı.

                Araştırmacı Yazar Recep Şükrü Apuhan,  Çanakkale zaferi ile ilgili unutulmayacak değerde bilgiler verdi; Yazarımızın verdiği bazı sayısal veriler Mehmetçiğin göstermiş olduğu kahramanlığı bariz olarak gösterdi. İki aylık bir süre zarfında düşmana atmış olduğu top sayısı 42.000'dir.Buna Mukabil düşmanın Mehmetçiğin Siperlerine atmış olduğu top sayısı 3.600.000'dir.Çanakkale Zaferinde Mehmetçiğin göstermiş olduğu kahramanlığı anlatırken düşman tarafının kaynaklarına da yer verdi. Ve Çanakkale savaşında subayların da en ön saflarda savaştıkları bundan dolayı on binlerce Subayımızın da şehit düştüklerini belirti.
   Program sonunda Yazar kitaplarını imzalayarak öğrencilerle sohbet etti.

Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2015, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140