banner279

Çaldıran’da molotof kokteyli ve fişekler ele geçirildi

Van’ın Çaldıran ilesinde polis ekipleri tarafından PKK/KCK faaliyetlerinin deşifresine yönelik olarak yürütülen çalışmalar kapsamında 9 adet molotof kokteyli, 1 adet kurusıkı tabanca, 99 adet fişek ele geçirildi.

Çaldıran’da molotof kokteyli ve fişekler ele geçirildi
  
Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada," il merkezi ve ilçelerinde meydana gelebilecek terör olaylarının önlenmesi kapsamında, PKK/KCK terör örgütünün faaliyetlerinin deşifresine yönelik olarak yürütülen çalışmalar aralıksız devam ettiği belirtildi. Açıklamanın devamında, "Yürütülen bu çalışmalar kapsamında; 2 Haziran 2018 tarihinde Çaldıran İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerimizce;

 

Çaldıran ilçesi Recep Tayip Erdoğan Mahallesinde bulunan bir ikamet ve müştemilatında yapılan aramada;

 

9 adet molotofkokteyli,

1 adet kurusıkı tabanca,

99 adet fişek ele geçirilmiştir.

 

Elde edilen mühimmatla ilgili gözaltına alınan A.A. isimli şüpheli şahıs çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanmıştır. PKK/KCK Silahlı Terör Örgütü ile mücadele kapsamında hukuk devleti ilkelerine bağlı ve insan haklarına saygılı görev anlayışı çerçevesinde, gerek toplumun tüm katmanlarıyla gerekse terörle mücadele eden diğer kurumlarla koordinasyon ve işbirliği içerisinde halkımızın huzuru, devletimizin selameti için her türlü terör olayını önlemeye yönelik çalışmalarımız kararlıkla sürdürülmekte ve gerekli tüm tedbirler alınmaktadır” denildi. 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2018, 13:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241