banner279

Çaldıran'da Ferman Yıldırım'a sahip çıkıyor....

İki dönemdir bu halka hizmet etmek için gecemi gündüzüme katarak çalışıyorum.

Çaldıran'da Ferman Yıldırım'a sahip çıkıyor....
AK Parti Van Çaldıran Belediye Başkan Adayı Ferman Yıldırım, Çaldıranlı’nın hizmetkarı olduğunu belirterek, “Şiddetle, kanla bu halkın sorunlarını çözemezsiniz. Eğer bu halka hizmet getirecekseniz çıkın ortaya ve onlara projelerinizi anlatın” dedi.

2014 mahalli seçimlerinde AK Parti Çaldıran Belediye Başkan Adayı olan ve iki dönemdir ilçede belediye başkanlığı görevini yürüten Ferman Yıldırım, seçim bürosunda yapılması planlanan toplantı vatandaşların yoğun katılımı üzerine dışarıda miting havasında yapıldı. Burada toplanan binlerce kişiye seslenen Ferman Yıldırım, Çaldıran halkının belediye hizmetleriyle kendi yönetimlerinde tanıştığını söyleyerek, “Şiddetle, kanla bu halkın sorunlarını çözemezsiniz. Eğer bu halka hizmet getirecekseniz çıkın ortaya ve onlara projelerinizi anlatın. Burada bulunan tüm vatandaşlarımız çok iyi bilirler, biz bir köy devraldık. Bugün toplanmış olduğunuz alanının eski görüntüsünü hepimiz çok iyi hatırlıyoruz. AFAD tarafından 1976 depreminden sonra yapılmış sosyal konutlar vardı. Orası ilçemiz için bir utanç tablosuydu. Bakımsızlıktan yıkılmış binaların bahçesi çamur deryasıydı. Yaptığımız çalışmalar sayesinde bu bölge ilçemizin cazibe merkezi oldu.

Biz projelerimizi açıkladık, bazıları çıkıp dedi ki bunlar hayal ürünü. Aslında farkında olmadan çok iyi bir tespitte bulundular. Proje üretirken ilk önce onun hayalini kurarsınız, daha sonra onu vücuda getirip üzerinde çalışırsınız. Bu noktada bir gerçek ortaya çıkıyor. Siz bu ilçe için kılınızı bile kıpırdatmazken, bizim hayallerimizde hatta rüyalarımızda bile Çaldıran’a hizmet sevdası var. Biz bu ilçeye içme suyu ve altyapı getireceğiz dediğimizde de bu tür söylemlerle karşımıza çıktılar. Yahu Çaldıran’da su kaynağı var mı? ‘Bu bir hayaldir, havadan mı su getirecek’ dediler. İmarı olmayan bir yere altyapımı gelecekmiş diye, arkamızdan kıs kıs güldüler. Biz bunlara aldırış etmedik. Yolumuz hak yolu ve amacımız hizmet dedik; çalıştık, çabaladık ve muvaffak olduk. 1 Kasım 2013 itibariyle Çaldıran’da 45 kilometre kanalizasyon hattı döşedik. 5 adet su deposu ve ilçenin en ücra köşesine kadar ulaşan içme suyu şebekesi döşedik. Altyapısı biten tüm cadde ve sokaklarımıza kilit taşı yaptık. İlçemizde yine 1 Kasım 2014 itibariyle 45 kilometre kilit taşı döşeli yol yaptık. Bu ilçenin ilk Otobüs Terminali’ni biz yaptık. Bu ilçede ilk çocuk parkını biz yaptık. İlk mezbahane, ilk hayvan pazarı, ilk itfaiye aracı bizim eserimiz.

Biz bu halka eziyet etmedik, hizmet getirdik. Biz bu halkın hizmetkarıyız. Bakın bizim afişlerimizi yırttılar, bayraklarımızı indirdiler, araçlarımızın yolunu kestiler. Biz sustuk. Çünkü barış ve kardeşlik hukuku içerisinde demokratik bir seçim yapma taraftarıyız. Şiddete ve kargaşaya karşı durduk ve duracağız. Halkın malına zarar verenlerden olmadık. Esnafın kepengini zorla kapatanlardan olmadık. Vatandaşımızın huzuru ve refahı için çalıştık. Çaldıran yönetimimiz boyunca barışın, kardeşliğin ve huzurun kenti olarak anıldı, bundan sonrada bu şekilde anılacak. Hiç kimsenin bu halka eziyet etmesine izin vermeyeceğiz’’ dedi.
Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2014, 20:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241