banner279

Büyükşehir'in yollarda çizgi çalışması…

Van Büyükşehir Belediyesi kent merkezinde bulunan yollarda yol çizgisi, kaldırım taşları boyama ve trafik levhalarını değiştirme çalışmaları başlattı. Büyükşehir, kent genelinde yapılacak çalışmalarda 20 ton beyaz, 10 ton sarı ve 10 ton cam küreci boyası kullanacak.

Büyükşehir'in yollarda çizgi çalışması…
Van Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafında araç trafiğinin daha sağlıklı işlemesi, olabilecek kazaların önlenmesi ve yolların daha estetik bir görünüme kavuşması için kent merkezinde bulunan yollarda çizgi ve kaldırım boyaması çalışmaları başlattı.
Karayolları standartlarına uygun kalitede olan boyaları kullanan ekipler amaçlarının gece görüşünün sağlamasını yapmak ile birlikte sürücülere daha çok kolaylık sağlamak için özel teknik boya kullanıyor.
Van Büyükşehir Belediyesi ekipleri bu çalışmalarını yürütürken aynı zamanda da kent merkezinde bulunan trafik levhalarının tamamını da değiştirerek eskimiş olan trafik levhaları söküyor yerlerinde yenilerini bırakıyor. Büyükşehir Belediyesi ekipleri kent genelinde yapacakları çizgi ve boyalama çalışmalarına Cumhuriyet caddesinde başladı.
Kent genelinde yapılacak çalışmalarda 20 ton beyaz, 10 ton sarı ve 10 ton cam küreci boyası kullanılacak. Van Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım dairesi personeli tarafından kentte yürütülen çalışmaların tamamlanmasının ardından ekipler daha sonra ilçelerde bulunan ana yollarda aynı çalışmaları yürütecek.

Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2015, 13:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241