banner315

Büyükşehir’in, tekstil kursuna büyük ilgi…

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından kadınlara yönelik tekstil kursu açıldı. Açılan kursa kadınlar büyük ilgi gösterdi.

Büyükşehir’in, tekstil kursuna büyük ilgi…
  Van Büyükşehir Belediyesi, kadın istihdamına yönelik çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek kadınlara destek sağlamak amacıyla Kültür ve Sosyal İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde tekstil kursu açtı. İpekyolu İlçesi Seyit Fehim Arvasi Mahallesi Erek Caddesi’nde bulunan Kadın Yaşam Merkezinde açılan tekstil kursuna 62 kursiyer katılıyor.

   Kursa katılan kadınlar 4 usta öğretici nezaretinde dikiş, kesim, ilik açma, overlok, elbise dikimi gibi yapım tekniklerini öğreniyor. 14 bölümden oluşan kursun sonunda ise kursiyerlere işyeri açma ve girişimcilik belgesi veriliyor.

   Meslek sahibi olma adına kursa başladığını söyleyen kursiyer Zerrin Geyik “Amacım burada kurusu bitirip tekstil ve dikim tekniklerini öğrenmek. Benim için bu kurs çok faydalı oldu. Birçok konuyu ücretsiz olarak öğrendim. Kursun sonunda ise bize girişimcilik sertifikası ve ustalık belgesi veriliyor. İnşallah bu belgelerle kendi işyerimi kurarım” dedi.

   Kadın istihdamına katkı sağlamak amacıyla projeyi başlattıklarını belirten Kültür İşleri Daire Başkan Vekili Selim Elhansu, kadınlara yönelik birçok çalışmalarının olduğunu söyledi. 

   Elhansu, “Sosyal Belediyecilik anlamında son derece isabetli projelere imza atıyoruz. Son olarak ta kadınlara yönelik tekstil kurusu açtık. Kurslara kadınlar büyük ilgi gösteriyor. Bu ilgi alakada bizi mutlu ediyor. Bu kursun sonunda kadınlara yine işyeri açmaları için belge ve sertifika veriyoruz. İnşallah buradan mezun olan kadınların tümü kendi işlerini kurup. İstihdama katkı sunacaklar” dedi.Bölge Gazetesi Haber Merkezi


Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2017, 15:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140

banner317

banner319