banner207

Büyükşehir’den işitme engelli öğrenciler için güzel hizmet…

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından Abdurrahman Gazi İşitme Engelliler İlk ve Orta Okuluna kazandırılan çok amaçlı spor salonu, tiyatro salonu ve dinlenme salonu hizmete açıldı.

Büyükşehir’den işitme engelli öğrenciler için güzel hizmet…

     Van Vali Yardımcısı ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Sinan Aslan’ın katılımı ile gerçekleştirilen açılış programına İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Adem Çiftçi, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, Tuşba İlçe Emniyet Müdürü Mesut Eyigün, Memur-Sen İl Başkanı Mahmut Gülaçar, Okul Müdürü Mehmet Ali Uca, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

       Açılışın ardından çok amaçlı spor salonunu geçen ve öğrencilerle masa hokeyi oynayan Vali ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Sinan Aslan, öğrencilerle öğlen yemeği yedi. Daha sonra sınıfları gezen Vali Yardımcısı Aslan, öğretmenlerle de bir toplantı gerçekleştirdi.

       Öğretmenlik mesleğinin önemine değinen Vali ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Sinan Aslan, gerek Valilik gerekse Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman özel öğrencilerin yanında olduklarını söyledi.

        Özel öğrencilere eğitim vermenin zorluklarına da değinen Aslan, “Bu öğrencilerimizle kısa süreli ilgilenmek belki kolay gelebilir. Ancak bunlara sürekli eğitim vermek gerçekten fazlasıyla emek isteyen bir iştir. Belki anne ve babaları sizler kadar bu çocukların sıkıntılarını çekmiyor. Hangi açıdan bakarsanız bakın çok güzel ve özel bir iş yapıyorsunuz. Onun farkında olun ve bunu hakkıyla yapmaya çalışın. Hepinize kolaylıklar diliyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner248

banner141

banner140

banner247

banner203