banner279

Büyükşehir'den, Bergama maçı ile ilgili açıklama...

Van Büyükşehir Belediyespor Yönetimi, önceki gün Bergama’da oynanılan ve ev sahibi takımın 2-1 kazandığı maçla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Büyükşehir'den, Bergama maçı ile ilgili açıklama...
Açıklamada, karşılaşma henüz başlamadan çirkin tezahüratların olduğu belirtilerek, “Bergama 14 Eylül stadında yapılan Bergama Belediyespor – Van Büyükşehir Belediyespor müsabakasında kulübümüz müsabakaya henüz başlamadan, iki saat boyunca daha önceden organize edilmiş taraftarlar ile kulübümüz futbolcuları ve yöneticilerine çirkin ve faşizan saldırılarda bulunmuşlardır. Müsabaka bu baskı ile başlamıştır. Bu baskılar maç boyunca da hem sözlü hem de fiziksel olarak yaşanmıştır” denildi.
 
“SAHAYA YABANCI MADDELER ATILDI”
Yapılan açıklamada sahaya yabancı maddeler atıldığı ifade edilerek, “Müsabaka esnasında saha içerisine yanıcı, patlayıcı, kesici vb. birçok yabancı cisim atılmış, bu maddelerden biri teknik direktörümüze isabet etmiş olup teknik direktörümüz hafif yaralanmıştır. Aynı zamanda yine müsabaka esnasında sakatlanan sporcumuz sedye görevlileri tarafından taşınırken saha dışına doğru adeta fırlatılmıştır. Tribünlerden atılan bir bıçak ise sporcularımızdan Murat Berge’nin koluna isabet etmiş ve yaralanmasına sebebiyet vermiştir. Müsabaka boyunca bu ve buna benzer olaylar yaşanmasına rağmen yetkililerce hiçbir önlem alınmamıştır. Müsabaka sonrası kulübümüz sporcularını saha dışına çıkartmamak için ellerinden gelenin fazlasını yapan taraftara, hiçbir şekilde müdahale edilmemiş ve stat dışına tahliyeleri de sağlanmamıştır. Bu nedenle takımımız hiçbir can güvenliği olmadan 1 saati aşkın bir süre saha içersinde yeşil alanda mahsur kalıp, şiddete maruz bırakılmıştır. Müsabaka temsilcilerinin ve ilçe emniyet müdürünün talebi üzerine körükten her ne kadar geçip soyunma odasına ulaşmak istemiş olsak bile, yapılan saldırılar ile bunu engellemişlerdir. Sonrasında taraftarın bunca çirkin faşizan tutumuna rağmen taraftara halen tahammül gösteren ilçe Emniyet Müdürünün can güvenliğimizi sağlaması ve adil davranması gerektiği yerde, büyük bir tahammülsüzlükle bizleri adeta tehdit etmesi de manidardır” ifadeleri kullanıldı.
Açıklamanın devamında, “Kulübümüz futbolcuları ve yöneticilerinin maruz kaldığı tüm bu olayların görüntüleri elimizde ki video kayıtlarında mevcut olup basın ile paylaşılmıştır. Van’da Bergama Belediyespor ile oynamış olduğumuz müsabakada büyük tahrikler sonucu,müsabaka esnasında ve sonrasında kayda değer hiçbir şey yaşanmadığı halde,bazı basın mensupları aracılığı ile yapılan yanlış yayınlar sonucu kulübümüz çok ağır cezalar almıştır. 26.04.2015 Tarihinde Bergama Belediyespor kulübü ile yapılan müsabakada yaşamış olduğumuz bütün sıkıntılar,Türkiye Futbol Federasyonu temsilcileri tarafından da bilinmektedir. Futbol Federasyonun bu müsabaka da yaşanan olaylar hakkında vereceği karar kulübümüzün tutum ve davranışlarına yön verecektir” ifadelerine yer verildi.

Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2015, 19:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241