banner279

Büyükşehir’den arazi sulama kanalları…

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından kırsal mahallelerde çiftçilerin ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik yürütülen ‘arazi sulama kanalı’ projeleri bir bir hayata geçiriliyor.

Büyükşehir’den arazi sulama kanalları…
  Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından ilçelerin kırsal mahallelerinde çiftçilerin faaliyetlerini geliştirmesi amacıyla yürütülen projeler vatandaşların yüzünü güldürüyor. Arazilerin sulanması ve hayvanların su ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında tüm kırsal mahallelerde modern sulama kanalları inşa eden Büyükşehir Belediyesi son olarak İpekyolu ilçesi Ağzıkara ve Saray ilçesi Mahmudiye mahallelerini de hizmetleri ile buluşturdu.

    Ağzıkara Mahallesinde yaklaşık 1000 metre uzunluğunda, üzerinde geçişlerin yapılabileceği bentlerin yer aldığı sulama kanalını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, bu proje ile 100 hektar alanın sulanmasını sağladı. Ayrıca uzun bir süredir arazi sulamada büyük sorunlar yaşayan Mahmudili vatandaşlar, mahallelerinde yapımı tamamlanan 7 bin 500 metre uzunluğunda, 200 hektar alanın sulanacağı sulama kanalı ile rahata kavuştu. Ayrıca Belediye ekipleri tarafından mahallede sık sık yaşanan sel sularına bağlı taşkınlara karşı da, sulama kanalı üzerine 200 metre koruma duvarı yapıldı.

    Kırsal mahallelerde ihtiyaçlara yönelik projelerin devam edeceğini ifade eden Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Kaptanoğlu, yapılan hizmetlerin çiftçilere hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etti.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2018, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241