banner279

Büyükşehir’den 250 araç ve 650 personelle karla mücadele…

Van Büyükşehir Belediyesi gece saatlerinde etkili olan kar yağışıyla birlikte karla mücadele çalışması başlattı. Büyükşehir, kent genelinde 250 araç ve 650 personelle karla mücadele çalışması yürütüyor.

Büyükşehir’den 250 araç ve 650 personelle karla mücadele…

Van’da gece saatlerinde başlayan yoğun kar yağışıyla birlikte harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 6 bin kilometrelik yol ağında karla mücadele çalışması yürütüyor.

Büyükşehir’e bağlı ekipler Fen İşleri Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda yapılan planlama doğrultusunda, şehir merkezindeki tüm ana arterlerde gece boyu küreme ve tuzlama çalışması yaparak, trafikte herhangi bir aksama yaşanmaması için yoğun bir mesai harcandı.

Çift vardiya halinde görev yapan ekipler, yaya yolu ve kaldırımlarda mini loderle temizlik çalışmasını hızlandırırken, Ana caddelerdeki kar temizleme çalışmasına Büyükşehir Belediyesi envanterinde bulunan Kar Toplama Aracı (Amkodor) da görev alıyor.

Merkez ilçe belediyeleri ve büyükşehir Belediyesinin diğer birimleriyle koordinasyon anlamında örnek bir işbirliği sergilenen çalışmalara VASKİ ekipleri de destek verirken, esnaf ise dükkanlarının önünü temizleyerek çalışmalara katkı sağladı.

Olası olumsuzluklara karşı önceden önlemlerini alan karla mücadele ekipleri, yaşanabilecek mağduriyetlerin önüne geçerken, yolu ulaşıma kapanan 167 mahalle ve bu mahallere bağlı 233 mezra yolunun açılması için ekipler aralıksız bir şekilde çalışıyor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140