banner279

Büyükşehir'de aylık olağan meclis toplantısı yapıldı

Van Büyükşehir Belediyesi, Ağustos ayı olağan meclis toplantısı Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

Büyükşehir'de aylık olağan meclis toplantısı yapıldı
 Meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıda imar tadilatları, şehir hafriyat alanının belirlenmesi, yapımı tamamlanan çok katlı kapalı otoparkın satışı ile birlikte 42 gündem maddesi görüşülüp karara bağlandı.

    Toplantıda, Van’da 2011 yılında meydana gelen depremden sonra yıkılan binaların enkazlarının il dışına çıkarılarak dökülüceği bir alanın olmadığı, yapılan çalışmalar sonrası yeni belirlenen bir alana hafriyatların kontrollü bir şekilde dökülmesi karara bağlandı.

    Ayrıca mülkiyeti Van Büyükşehir Belediyesi’ne ait İpekyolu İlçesi Şerefiye Mahallesi sınırları içerisindeki 32 adet işyeri ve 424 araçlık çok katlı otoparkın satış kararı alındı.

    Erciş İlçesi’nde şehir merkezindeki  20 metre ve üzerindeki 7 yolun bakım ve onarım yetkisinin ilçe belediyesine verildiği toplantıda, 10 bin metre kare alan üzerindeki 2 parkın da bakım ve sorumluluğu da yine Erciş Belediyesi’ne verilmesi kararını meclis onayladı.

   Vali Murat Zorluoğlu başkanlığında yapılan meclis toplantısına, Genel Sekreter ve ilgili meclis üyeleri katıldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2017, 18:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140