banner279

Büyükşehir, sağlıksız ürünleri imha etti

Van Büyükşehir Belediyesince merdiven altı olarak tabir edilen kaçak işletmelere yapılan ani denetimler de satışa hazır halde 1 ton yoğurt ve 750 kilo süt ele geçirildi. Sağlıksız ortamda ele geçirilen süt ürünleri imha edildi.

Büyükşehir, sağlıksız ürünleri imha etti
 Büyükşehir Belediyesince vatandaşların sağlıklı ve güvenli gıdaya ulaşması için kent genelinde sürekli denetimler gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda Büyükşehir zabıta ekiplerince, Gıda Tarım Hayvancılık İl Müdürlüğü Gıda Denetim Ekibinin de katılımıyla kent genelinde daha önceden belirlenen noktalara ani baskınlar gerçekleştirildi. Ruhsatsız olduğu belirlenen işletmelerde, sağlıksız ortamda üretilen süt ürünlerine imha etmek üzere el konuldu. Bu ürünleri satan işletme sahiplerine toplam da 16 bin TL para cezası kesildi.

   Gıda üretimi yapan yerlerde sürekli olarak denetimler gerçekleştirdiklerini belirten Zabıta Daire Başkanı Osman Sevinç, “Bugün gerçekleştirdiğimiz denetimlerde bazı işletmelerin gerekli izinleri almadan, hijyenik olmayan ortamda süt ve süt ürünleri üretimi-satışı yaptıklarına şahit olduk. Süt ürünlerine imha etmek üzere el koyduk ve para cezası uyguladık. Gıda ürünleri üretimi veya satışı yapmak isteyen işletmelerimizin belediyemizden ve diğer ilgili kurumlardan gerekli izinleri eksiksiz olarak almaları gerekiyor. Sağlık açısından risk barındıran, uygunsuz ortamda üretilen ürünlerin satışını yapanlara müsaade etmeyeceğiz” dedi.

   Sevinç ayrıca vatandaşların gıda üretimi veya satışı yapılan yerlerde gördükleri uygunsuzlukları, Alo Gıda 174, Alo Zabıta 153 kanalıyla kendilerine bildirmelerini istedi.Bölge Gazetesi Haber Merkezi


Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2017, 17:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241