banner279

BÜYÜKŞEHİR 'KURBAN SAĞLIK TİMİ' OLUŞTURDU

Van’da ilk defa oluşturulan ‘Kurban Sağlık Timi’ bayram süresince hayvan satış ve kesim alanlarında görev yapacak ve vatandaşa önemli bilgiler sunacak.

BÜYÜKŞEHİR 'KURBAN SAĞLIK TİMİ' OLUŞTURDU

Van Büyükşehir Belediyesi kurban bayramında vatandaşların sıkıntılarını en aza indirgemek için çalışmalarına devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi İşletme ve İştirakler Daire Başkanlığı’nda görevli 8 veteriner hekim kurban bayramı öncesi ve bayramda hayvan satış ve kesim yerlerinde çalışacak. Özel olarak oluşturulan 'Kurban Sağlık timi',  belirlenen noktalarda vatandaşa sağlıklı kurban kesimi ile ilgili önemli bilgiler sunacaklar. 7 gün boyunca hizmet verecek olan tim, önce sağlıklı kurban alınması noktasında vatandaşlara yardımcı olacak ardından da kurban kesilmesi ve sağlıklı et tüketilmesini sağlayacak.

İşletme ve İştirakler Dairesi yetkilileri 'Kurban Sağlık Timi'nin ilk defa bölgede hizmet verdiği belirtilerek, vatandaşın kurbanlık alırken sağlıklı ve İslami şartlara uygun hayvan seçmesini sağlamak ve kurbanlıkların sağlıklı bir şekilde kesilerek tüketilmesinin amaçlandığı ifade edildi.
Ayrıca çalışmanın bir diğer hedefinin ise Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca yasaklanan düve satışı ve kesiminin önüne geçmek olduğu kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2017, 17:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241