banner279

Büyükşehir, kentin havasını denetledi

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından kentte hava kirliliğine neden olan iş yerleri, apartmanlar, sanayi kuruluşları ve kamu kurumları denetlendi.

Büyükşehir, kentin havasını denetledi
 Daha temiz bir hava ve yaşanabilir bir kent için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri çevre denetimlerini sürdürüyor.

    Çalışmalar kapsamında zabıta ekipleri kışın gelmesiyle hava kirliliğine neden olan iş yerleri, apartmanlar, sanayi kuruluşları ve kamu kurumlarını denetlendi. Denetimlerde yakıt kazanları, bacalar ve diğer detaylar kontrol edilirken uygun olmayan işyerleri ve konutlar uyarıldı. Kazan dairesi görevlilerinin kurs belgeleri ve yakıt kazanları da incelendi.

Daha temiz bir hava için çalıştıklarını belirten Zabıta Daire Başkanı Osman Sevinç, denetimlerle Van’ın havasını kirletmesine izin vermeyeceklerini söyledi.

   Sevinç, “Havaların soğumasıyla birlikte kentte hava kirliliğine neden olan işyerleri, apartmanlar ve fabrikaları denetliyoruz. Yine kentte ucuz ve kalitesiz kömür satışı yapan ticarethanelere de uyarıda bulunduk.  Kalorifercilerin belgeleri ve kazanların periyodik bakımları da ekiplerimiz tarafından incelendi. Bu denetimlerimiz sıklıkla devam edecek. Bundan sonraki süreçte de eksiklerini tamamlamayan yerler cezai işlem görecektir. Kimsenin Van’ın havasını kirletmesine izin vermeyeceğiz” dedi.Bölge Gazetesi Haber Merkezi


Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2017, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241