banner307

Büyükşehir eksi 20 derecede seralarda çiçek yetiştiririyor

Van Büyükşehir Belediyesinin eksi 20 derecede doğal gazlı seralarda yetiştirdiği çiçekler, bahar aylarıyla birlikte kentin cadde ve sokaklarını süsleyecek.

Büyükşehir eksi 20 derecede seralarda çiçek yetiştiririyor

 Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı, Süphan Mahallesi'nde 25 bin metrekare üzerine kurulu ve son teknolojiyle donatılmış doğal gazlı seralarda eksi 20 derecede süs bitkileri üretiyor. 30 işçinin istihdam edildiği seralarda üretilen çiçekler, bahar aylarıyla birlikte kentin cadde ve sokaklarına renk katacak. Seralarda 20'ye yakın çiçek çeşidi yetiştirilirken, bu yıl ilk olarak farklı kentlerden getirilen gül de yetiştirilmeye başlandı. Bahar ayına kadar seralarda yaklaşık 700 bin çiçeğin üretilmesi hedefleniyor.

ankara jigolo


          Doğu Anadolu Bölgesi’nin soğuk ikliminde çiçek üretimi gerçekleştirdiklerini belirten Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Mehmet Kaptanoğlu, “Amacımız, belediyemiz için büyük bir külfet olan çiçek alımının önüne geçmektir. Bu seralarda 20 çeşit çiçek üretiliyor. Yine bu yıl ilk olarak çeşitli illerden ve bölgeden topladığımız gül üretimine de başladık. Güllerimiz filizlendi. Bu yıl bu güllerden yüzde 90 oranında verim bekliyoruz. Bu ürettiğimiz çiçekleri inşallah bahar ayları ile birlikte Van'ın cadde ve sokaklarıyla buluşturacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2020, 11:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner312

banner140

banner306