banner279

Büyükşehir çalışanlarına ilk yardım eğitimi…

Van Büyükşehir Belediyesi personeline Sağlık Müdürlüğü tarafından ilk yardım eğitimi verildi.

Büyükşehir çalışanlarına ilk yardım eğitimi…
   Sağlık İl Müdürlüğü tarafından Kadın ve Aile Merkezinde Büyükşehir çalışanlarına acil müdahaleler için ilk yardım eğitimi verildi. Sağlık personelleri tarafından verilen eğitimde katılımcılara genel ilk yardım bilgileri, solunum yolu tıkanıklığı, kanamalar, şeker koması, kırık çıkık, zehirlenmeler, hayvan ısırıkları, hasta ve yaralı taşıma gibi konular teorik ve uygulamalı gösterildi. Eğitimler sonunda katılımcılara 3 yıl süre ile geçerli olmak üzere ilkyardımcı belgesi de verilecek.

   Büyükşehir personelinin ilk yardım konusunda bilgi sahibi olması için bu eğitimleri verdiklerini belirten Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Selim Elhansu, eğitimlerin ilk yardımda farkındalık başlığıyla devam edeceğini ifade etti

   Elhansu, “Sağlık İl Müdürlüğü destekleriyle çalışanlarımıza ilk yardım eğitimi verildi. Bu eğitimler sayesinde personelimiz olumsuz bir durumla karşılaştığında yapılan doğru bir ilk yardım sayesinde hayat kurtarmış olacak ve sakatlanmalar da en az düzeyde yaşanacaktır. Yine çalışanlarımız sadece iş hayatında değil aynı zamanda evinde dışarda, sokakta yürürken bile acil durumlarda vatandaşa hizmet verecektir. Ben bu eğitimin çok yararlı olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241