banner279

Büyükşehir Belediyesi'nin asfalt ve stabilize çalışmaları…

Van Büyükşehir Belediyesinin hizmet ve çalışma alanlarının genişlemesi ile birlikte kentte bağlı bütün ilçelerde ve kırsal alanlarda çalışmalarına seferberlik ruhuyla devam ediyor. Büyükşehir, ilçe ve mahallelere (köylere) 468 km asfalt, 171 km stabilize, 39 köprü ve 6 istinat duvarı çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi'nin asfalt ve stabilize çalışmaları…
Van  Büyükşehir Belediyesinin hizmet ve çalışma alanlarının genişlemesi ile birlikte kentte bağlı bütün ilçelerde ve kırsal alanlarda çalışmalarına seferberlik ruhuyla devam ediyor.
Kent tarihinden bu güne kadar hiçbir hizmet görmemiş olan ilçelerde ve kırsal mahallerde çalışmalar başlatan Van Büyükşehir Belediyesi, mevsim sonuna kadar kenttin bütün ilçelerinde ve kırsal mahallelerinde çalışmalar yapacak. Yapacağı çalışmaların bitirilmesi ile birlikte burada yaşayan yurttaşlara belediye hizmetleri ile ilk defa tanışmış olacak.
Van Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda yapacağı çalışmalarına yollarda ve caddelerde başlayarak neredeyse kullanılamayacak durumda olan yoları genişleterek, yenileyecek. Belediye ekipleri ayrıca tüm ilçelerde bir tarafta yeni yolar açarak asfaltına başlarken diğer bir tarafta ise köprüler ve istinat duvarları yapıyor.
Van Büyükşehir Belediyesi kısa bir süre içerisinde tüm ilçelerde ilk olarak 320 km birinci kat sathi asfalt, 138 km ikinci kat sathi asfalt, 10 km sıcak asfalt, 171 km stabilize yol çalışması, 39 köprü ve 6 istinat duvarı çalışmalarını başlattı. Her ilçede ayrı ayrı ekipler ile çalışmalarına başlayan Van Büyükşehir Belediyesi, kentin neredeyse her yerinde çalışmalar yapılıyor. Yollarda onarım, bakım ve yama çalışmalarını da yürüten belediye ekipleri tamamlanan yol çalışmalarının ardından daha sonra belirlenecek olan programlarına başlayacak. Büyükşehir, kısa sürede tamamlanması beklenen yolların ardından yeniden programa alınacak olan yolların ve güzergâhların belirlenmesi ile birlikte yeni çalışmalarına başlayacak.
 
İlçelerde ilk etapta yapımına başlanan çalışmalar…
Bahçesaray ilçesine 48 km sathi kaplama asfalt, 34.5 km stabilize yol çalışması, 2 köprü ve 1 istinat duvarı yapılıyor. Gürpınar ilçesine 66 km sathi kaplama asfalt çalışması yapılıyor. Çatak ilçesine 54 km sathi kaplama asfalt, 36 km stabilize yol çalışması ve 1 köprü, Gevaş ilçesine 10 sathi kaplama asfalt, 33 km stabilize yol çalışması ve 1 köprü, Çaldıran ilçesine 72 km sathi asfalt, 9 köprü, Erciş ilçesine 91 km sathi kaplama asfalt, 26 km stabilize yol çalışması ve 3 köprü, Muradiye ilçesine 36 km sathi kaplama asfalt, 1.5 km sıcak asfalt, kaldırım, 3 köprü ve1 istinat duvarı, Özalp ilçesine 58 km sathi kaplama asfalt, 6 km stabilize yol çalışması, 3.5 km sıcak asfalt, drenaj, kaldırım, 4 köprü ve 2 istinat duvarı, Saray ilçesine 52 km sathi kaplama asfalt, 28 km stabilize yol çalışması, Başkale ilçesinde 65 km sathi kaplama asfalt, 8 km stabilize yol çalışması ve 6 köprü yapılıyor. İpekyolu ilçesinde Bostaniçi Ortanca grup yolunda 42 km asfalt çalışması tamamlanırken, Edremit ilçesinin Eminpaşa mahallesinde 4 km, Tuşba ilçesinde ise 45 km sathi kaplama asfalt çalışması ile birlikte yollarda stabilize, bakım, onarım ve yama çalışmaları yapılacak.

Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2015, 18:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241