banner279

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN 600 KİŞİYE GİRİŞİMCİLİK KURSU

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve KOSGEB işbirliği ile 600 kursiyere ’Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ veriliyor.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN 600 KİŞİYE GİRİŞİMCİLİK KURSU
 

Van Büyükşehir Belediyesi ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliğiyle Van’da 600 kişiye girişimcilik belgesi verilecek.

Kadın Yaşam Merkezinde 30 kişilik guruplar halinde usta eğitmenler tarafından verilen eğitimler her grup için 4 gün sürecek. Eğitimlerini başarıyla tamlayan kursiyerlere daha sonra törenle sertifikaları verilecek.

Bir kadın girişimci olarak kursa geldiğini belirten 26 yaşındaki Hediye Işık, “Van’da yaşıyorum inşallah kursun ardından aldığım girişimcilik belgesi ile bayan kuaförü açmayı planlıyorum. Böyle bir hizmet için Van Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür ediyorum.” dedi. 

Yine girişimcilik kursuna gelen ve alçağı belge ile işyeri açacağını söyleyen 25 yaşındaki Fırat Yaşar “Van’da olmayan bir hizmeti Van’a getirmeyi planlıyorum. Bu hizmet ile Van’da iyi işler yaparak iyi bir girişimcilik örneği göstereceğim. Umarım tüm hayallerim gerçekleşir. Bu kurs için belediyemize çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu. İLKHA

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2017, 20:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140