banner279

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YOL YAPIM EKİPLERİNE BAYRAM TATİLİ YOK

Van Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Ekipleri, Muradiye ilçesinde vatandaşın daha iyi bir bayram geçirmesi için 10 günlük bayram tatilinde de çalışıyor.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YOL YAPIM EKİPLERİNE BAYRAM TATİLİ YOK

Van’ın Muradiye ilçesine bağlı Doğangün, Sarımemet, Köşk, Otlakbaşı, Uluşar ve Akbulak mahalleri yepyeni bir yola kavuşuyor. Yaklaşık 40 kilometre uzunluğunda olacak olan sıcak asfalt kaplamalı yolun yüzde 60’lık bölümü bitirildi. 

Bitirilme tarihinden yaklaşık bir ay önce teslim edilmesi öngörülen yol yaklaşık 9.5 milyona mal olacak. 
Bayram tatiline ve sıcak havalara rağmen çalışan ekiplerin çalışmalarını yerinde izleyen Genel Sekreter Yardımcıları Mehmet Yaşar ve Fazıl Tamer, 25 kişilik ekibi çalışmalarından dolayı ziyaret ederek kutladı. 

Mahalleli olarak çok modern ve kullanışlı yollara kavuştuklarını belirten Uluşar Mahalle Muhtarı Ayhan Kaya, “Önceden yollarımız çok kötüydü her taraf çukur ve çamur içindeydi. Şimdi yollarımıza Büyükşehir belediyemiz tarafından sıcak asfalt dökülüyor. Önceden böyle bir hizmet görmedik. Şimdi belediyemizle kol kola vererek yollarımızın genişletilmesi için bahçe duvarlarımızı da geriye çektik. Yolumuz 10 metre kadar genişledi. Ben büyükşehir belediyemize bu büyük hizmetinden dolayı çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Son süreçte büyükşehir belediyesinin çalışmalarını beğendiklerini ifade eden Uluşar Mahalle sakinlerinden Nesim Kaya, “Allaha şükürler olsun büyükşehir belediyemiz sayesinde güzel hizmetlere kavuşmaya başladık. Şehir merkezine dökülen sıcak asfalt köyümüze döküldü.  Allah devletimize güç kuvvet versin. Herkes bayram tatilindeyken büyükşehir belediyesi ekipleri tatilde de aralıksız çalışıyor. İnşallah bizde bayrama yeni yollumuzla gireceğiz.” şeklinde konuştu.İLKHA


BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YOL YAPIM EKİPLERİNE BAYRAM TATİLİ YOK

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2017, 18:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner141

banner140

banner280