banner279

Büyükşehir Belediyesi, hafriyat uyarısı…

Van Büyükşehir Belediyesi Hayvan Pazarı ve Sıhke Gölü etrafında bulunan alanlara dökülen hafriyatları temizledi. Alana hafriyat dökenleri uyaran Büyükşehir Belediyesi, alanın temizlenmesinin ardından çevre düzenlemesi yapılacak.

Büyükşehir Belediyesi, hafriyat uyarısı…
 Van Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, İpekyolu ilçesine bağlı Bostaniçi Mahallesi’nde bulunan Hayvan Pazarı ve Sıhke Gölü etrafında dökülen hafriyatları temizledi.
       Yıllardır alana dökülen hafriyatlar nedeniyle alanda hafriyat ve çöp dağları oluşurken, yine hafriyatların göle dökülmesi nedeniyle gölde kirlilik meydana geldi.  Alanın yerleşim yeri olması nedeniyle yurttaşların sağlığını olumsuz yönde etkileyen hafriyatlar, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından iş makineleri ve kamyonlar ile temizlendi.
      Büyükşehir Belediyesi alana hafriyat dökülmesini yasaklayan uyarıcı tabelalar bırakarak, alanın kirletilmemesini istedi. Hafriyatları alana döken kişileri uyaran Büyükşehir Belediyesi, alana hafriyatlar dökenler hakkında yasal işlem ve para cezası verileceğini duyurarak, yurttaşların da alana hafriyat dökenleri belediyeye bildirmelerini istedi.
 
    Alanda bulunan tonlarca hafriyat temizlendi
    Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından yapılan çalışma ile alanda bir hafta içerisinde tonlarca hafriyat alındı. Hafriyat dışında çöp ve hayvan pisliklerinin de atıldığı alanda yayılan kötü kokular nedeniyle çevre de yaşayan yurttaşların sağlığı olumsuz yönde etkilenirken, yapılan çalışma ile yaşanan sorunlar ortadan kaldırılacak. Öte yandan Büyükşehir Belediyesi tarafından alanın hafriyat şirketleri tarafından kirlenmesinin önüne geçilmesi ve alanın gözetlenmesi için belirlenen bazı noktalara mobese kameralar yerleştirildi.
      Hafriyatları iş makineleri ve kamyonlar ile alandan çıkaran Büyükşehir Belediyesi, alanın çevre düzenlemesini yaptıktan sonra alana mucur dökecek. Büyükşehir Belediyesi tarafından temizliği yapılan alan daha sonra düzeltilerek araç ve yayaların kullanımına açılacak. Alanın gölle bütünleştirilmesi için de proje hazırlayacak olan Büyükşehir Belediyesi, alana geçici olarak kısmı peyzaj düzenlemesi yaptıktan sonra alanın yeşillendirilmesini yapacak. Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2015, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner141

banner140

banner280