banner279

Büyük Türk Dünyası Derneği, bölge il temsilcileri bir araya geldi

Büyük Türk Dünyası Derneği İl Temsilcileri Doğu Anadolu Bölge Başkanı Nazmi Özkan riyasetinde bir araya geldiler.

Büyük Türk Dünyası Derneği, bölge il temsilcileri bir araya geldi

Toplantıya Van İl Temsilcilcisi Süleyman Çelebi Çomak, Hakkari İl Temsilcisi Necdet Özatak, Bitlis İl Temsilcisi Ayhan Aslan, ile bir çok İlin İlce temsilcileri ve yönetimleri katıldılar. Oldukça sıcak bir ortamda devam eden İl temsilcileri toplantısında açılış konuşmasını Büyük Türk Dünyası Derneği Doğu Anadol Bölge Başkanı Nazmi Özkan yaptı. Özkan, burada toplanmamızın amacı, bizler Bölgemiz için neler yapabiliriz. Farklı fikirlerin sonucu ortaya somut adımlar atmak. Büyük Türk Dünyası'nin kuruluş felsefesi herkesi ve her kesimi bir çatı altında tutmak.

Dünya üzerinde yer alan mazlumlara yardımcı olmak dedi. Bu çerçevede İl temsilcileri de bulundukları yerlerde devlet yetkilileri ve ka kurum ve kuruluşları ile ortak çalışmalar içinde olmak İl ve ilçe bazında üyelerinin sorunlarını yetkili mercilere ulaştırmak, çözümleri konusunda takipçi olmak dedi. Van İl Temsilcisi Süleyman Çelebi Çomak'da yaklaşık iki aydır bu görevi sürdürmekteyim. Yönetim kuru arkadaşlarım ile birlikte azımsanmayacak kadar ziyaret gerçekleştirdik. Bir çok kuruluş yetkilileri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilci derneğimizi ziyaret ettiler. Bizler de başta Van Valiliği olmak üzere bir çok kurumu ziyaret ettik.

Büyük Türk Dünyası Derneğinin faaliyetlerini anlattık dedi. Burada bulunmaktan mutluyum. Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin İnşallah önümüzdeki Ramazan ayında Bölge Başkanımız ile ortak istişareler yaptıktan sonra bölgemizde ihtiyacı olan üyelerimize ve bölge halkına ihtiyaçlar konusunda yardımlar yapacağız dedi.

Hakkari İl Başkanı Necdet Özatak da yapmış olduğu konuşmada yaklaşık üç aydır bu görevde bulunmaktayız. Ciddi manada üye çalışmaları yaptık. Bir çok aileyi ziyaret ettik. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde nadide değerlerimize karanfil dağıttık dedi. Zor koşullar ve zor bir ortamda Hakkari halkına hizmet etmeye çalışıyoruz dedi. Daha sonra İl temsilcileri yaptıkları faaliyetleri ve bundan sonra yapacakları faaliyetler hakkında bir yol haritası belirlediler. Dilek ve temenniler sonrası günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi ve progra son buldu...!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140