banner279

Büyük bir hizmet yapacağız

Van Büyükşehir Belediyesi, bu yıl performansını geçtiğimiz yıllara göre daha da arttıracağını açıkladı.

Büyük bir hizmet yapacağız

4 yıl içerisinde gösterilen performansın üzerine çıkacaklarını söyleyen Van Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Ünver, Van´da bu yıl büyük bir hizmet başarısına imza atacaklarını vurguladı. Van Belediye Başkan Vekili Sabri Abi ise; "Müjdeler olsun, halkın gerçekten çalışan bir belediyesi var" dedi.
Van Büyükşehir Belediyesi, yeni sezon çalışmalarına başlıyor. Sezon öncesi kentin tüm mahallelerinde çalışmalar yaparak, tespitlerde bulunan Van Belediyesi, 2013 yılında tespit edilen tüm alanlara müdahale ederek eksikleri giderecek. Kent merkezinin büyük bir bölümünde parke taşı, asfalt, kaldırım, su, kanalizasyon ve diğer çalışmalarını 4 yıl içerisinde tamamlayan Van Belediyesi, bu yıl her yılki hedeflerinin üzerine çıkmayı planlıyor. Yaklaşık bir aydır yapılacak çalışmalar ile ilgili toplantılar yaparak planlamalar çıkaran Van Belediyesi, 11 Nisan´da düzenlenecek bir toplantı ile 2013 yılı projelerini kamuoyu ile paylaşacak.

"MAHALLELERDE TESPİT BİTTİ, ÇALIŞMALAR
BAŞLADI"
Van Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Ünver ve belediyenin teknik ekibi bu yıl içerisinde mahallelerde yapılacak çalışma alanlarını gezdi. Ünver ve beraberindekiler ilk olarak belediyenin Süphan Mahallesinde kısa bir süre önce başlatmış olduğu kanalizasyon ve yol açma çalışmalarını inceleyerek burada mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Bu güne kadar sokaklarında hiç kanalizasyon hattı olmadığı için büyük sorunlar yaşayan mahalle sakinlerinin müracaatları üzerine belediye ekipleri burada çalışmalarını başlatarak mahallenin sorunlarını bitireceğini duyurdu.

"SU, ASFALT, KANALİZASYON, YENİ
YOLLAR YAPILACAK"
Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Yardımcısı Ünver buradaki çalışmalarını tamamlayarak mahallenin kanalizasyon sorunlarını gidereceklerini söyledi. Ünver, tamamlanacak olan kanalizasyon çalışmalarının ardından da caddelerin asfalt çalışmalarına başlayacaklarını belirtti. Evlerine giden yolların kapalı olmasından dolayı da vatandaşların yaşadığı sorunları gidermek için de yeni sokakların açılması için ayrıca çalışmaların yapılacağını aktaran Ünver daha sonra mahalle sakinleri ile beraber açılacak olan yolları gezerek hak sahipleri ile görüşmeler yaptı. Yapılan görüşmelerin ardından hak sahiplerini ikna ederek açılacak olan yeni yollardaki güzergâhları inceleyen Ünver, mahallede var olan sorunları tespit ettiklerini ve bunları gidermek için belediye olarak ellerinden gelen tüm imkânlarla çalışmalarını yapacaklarını söyledi.

ÜNVER: BU YIL BÜYÜK BİR HİZMET BAŞARISINA İMZA ATACAĞIZ
Yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Ünver, havaların ısınması ile birlikte çalışmalara büyük bir performans ve özveri ile başlayacaklarını söyledi. Tarihte Van´da yapılmamış çalışmaları yapacaklarını aktaran Ünver, bu yıl içerisinde büyük bir hizmet başarısına imza atacaklarını belirtti. Ünver; "Belediye olarak bu yıl içerisinde Van´ın tüm mahallelerinde çalışma yapacağız. Çalışmalar ile ilgili plan ve projelerimizi kısa bir zaman içerisinde basına ve kamuoyuna açıklayacağız. Halk belediyeciliğinin nasıl yapıldığını geçmişte olduğu gibi bu yıl içerisinde de yapacağımız çalışmalar ile ispatlayacağız. Yapacağımız tüm çalışmaları halk ile beraber yaparak tüm kesimden olan yurttaşlarımızın da onayını alarak yapacağız. Bu yıl içerisinde yapacağımız çalışmaları seferberlik ruhu ile yaparak halkımıza ilk gün verdiğimiz sözü yerine getireceğiz´´ dedi.

BAŞKAN VEKİLİ ABİ: MÜJDELER OLSUN ARTIK HALKIN BİR BELEDİYESİ VAR!
Van Belediye Başkan Vekili Sabri Abi ise, "Van 4 yıldır halkının istek ve amaçları doğrultusunda hizmet sunan bir anlayışla yönetiliyor. Yerel yönetim anlayışımızın hayat bulması ile halkımızın büyük bir rahata kavuşacağını söylemiştik. Temel amacımız demokratik, yaşanabilinir, halkımızın eşit ve özgür bir şekilde yaşayabilecekleri kentler yaratmaktı. 4 yıldır birçok alanda yaptığımız çalışmalarla bu iddiamızı yerine getirmeye çalışıyoruz. Kentimiz artık geçmiş dönemin sokak manzaralarıyla, yolsuzluklarla anılmıyor. Kentimize her gelen, burada yaşanan değişim ve dönüşümden söz ediyor. Yaşadığımız yıkımlara rağmen belediyemiz bunu en iyiye çevirmenin çabasını gösterdi, göstermeye devam ediyor. Bu çaba elbette bu yıl da sürecek. Geçen yıl itibariyle mahallelerimizin her sokağında, her caddesinde tespitler yaparak bu sezona hazırlandık. Bu kentin hangi sokağının, hangi caddesinin nasıl olduğunu biliyoruz. Bu sorunların çözümü için büyük bir irade ve ruhla çalışmalarımıza başlayacağız. Halkımıza müjdeler olsun artık onların bir belediyesi var" diye konuştu. / Prestij Haber

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2013, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140