banner279

Burhan İnan'dan Kaya'ya geçmiş olsun mesajı

30 Mart 2013 Cumartesi 11:31Van Belediye Başkanı Bekir Kaya'nın da aralarında bulunduğu 8 Kürt siyasetçinin tahliyesinin ardından çeşitli çevrelerden geçmiş olsun dilekleri gelmeye başladı.

Burhan İnan'dan Kaya'ya geçmiş olsun mesajı
Van Belediye Başkanı Bekir Kaya'nın da aralarında bulunduğu 8 Kürt siyasetçinin tahliyesinin ardından çeşitli çevrelerden geçmiş olsun dilekleri gelmeye başladı.
Vanlı seçilmişlerin tahliye edildiği duruşma sonrası, AK Partili iş adamı Burhan İnan mesaj yayımlayarak, geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Vanbulten.com 

Mesajında; “Bekir Kaya ve arkadaşlarının bugün yapılan yargılaması sonucu tahliye edilmesi, Vanlı bir genç olarak beni sevindirmiş, mutlu etmiş ve ümitlendirmiştir. Barışa uzanan sürecin mutlu devamı tahliyeleri yerinde buluyor ve toplumsal barışa destek verecek bir davranış olarak nitelendirmekteyim” dedi.
 
Tahliyelerin barış ve huzura katkı sağlayacağını belirten İnan, “Tutuklu olan Van Belediye başkanı Bekir Kaya ve arkadaşlarının bugün yapılan yargılaması sonucu tahliye edilmesi, Vanlı bir genç olarak beni sevindirmiş, mutlu etmiş ve ümitlendirmiştir. Barışa uzanan sürecin mutlu devamı tahliyeleri yerinde buluyor ve toplumsal barışa destek verecek bir davranış olarak nitelendirmekteyim. Bahara girdiğimiz şu günlerde, tahliye kararının bahar havası estirerek, rüzgârının barışa, kardeşliğe, birlikteliğe esmesini diliyor, bu rüzgârın yüzlerde tebessüme barış ve huzura katkı sağlayacağı, ilimizde olduğu gibi diğer illerdeki yanık yüreklere de su serpeceğine inancını taşıyorum.” İfadelerini kullandı.
 
İnan, “Diyorum ki; İnancından şüphesi olmayanın, her türlü hürriyetten korkmaması gerekli, sürecin siyasal ayağındaki bu rahatlığın olması gerekliydi. Nedir bu dersek, milletimizin güveni olmalı, milletimizin istikrarı olmalı, milletimizin huzuru olmalı, milletimizin refahı olmalı, işte sonunda güzel neticeler beklediğimiz ve keyifli taraflarını hep birlikte göreceğiz ve yaşamak dileğiyle… Burada herkese, her kesime, siyasetçiler başta olmak üzere bir çok görev düşmektedir özellikle bizler ve ilimiz için önemi büyük değerli Medyanın da olumlu yaklaşımıyla sürecin isabetli gitmesi gerektiğine ve bundan sonra da herkesin üzerine düşeni yapması ile böyle devam edeceğine inandığımı söylemekten sevinç duyuyorum. Yürekten inandığım esen bu rüzgâr ile geçmişte yapılmış bazı yanlışlar eğer yapılmazsa bu işten başarılı bir şekilde çıkacağız. Acılardan dolayı bağrı yanık, gözü yaşlı annelerin artık sevinç gözyaşları dökmelerini hangi yürek istemez ki…
Türkiye'nin bölgede huzurlu ve güçlü olmasını hangi vatandaşımız istemez ki…
Kürtler için önemi büyük olan Abdullah Öcalan bu barışın mimarlarından biri olarak, Diyarbakır Newroz kutlamalarında tüm bu saydığımız dilekleri ve istekleri bir mektup aracılığı ile dünyayla ve dolayısı ile bizlerle paylaşmadı mı? O zaman diyoruz,
Derler ya ’’Tabiatları gereği dağ başları genellikle dumanlı olur. Nasıl dağ başlarından duman eksik olmazsa, toplumda yüksek mevkilere, makamlara çıkan ve sorumluluk alan kimselerin başında da dert eksik olmaz.
Van Belediye başkanı Bekir Kaya ve arkadaşlarına geçmiş olsun diyorum” 

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2013, 12:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih Güneş
Fatih Güneş - 9 yıl Önce

sayın burhan inan bey.kaleminize,dilinize ve gönlünüze sağlık.yaşasın ''herkes için demokrasi ve hürriyet''...

SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140