banner279

Burhan İnan'dan dokunulmazlık açıklaması

Barış ve huzurun topraklarımızda her insanın yaşaması dileğiyle

Burhan İnan'dan dokunulmazlık açıklaması
Twitter sayfamda paylaştığım şu sözü sizlerle paylaşmak istiyorum.''BDP'li Milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması ne işe yarar ki. Benim gördüğüm bu durum çıkmaz sokağa son hızla gitmek gibi bir şey.'' Mecliste görüşülecek olan BDP ve bağımsız 10 milletvekilinin dokunulmazlıklarının kaldırılması ile alakalı fezlekelerin kabul edilmesine ve milletvekilerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına karşı olduğumu söylemek isterim.Dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla alakalı fezlekenin ülkeye ve yıllardır süren bu sorunun çözümüne zarar vereceğini , bunun doğru olmayacağını düşünüyorum.Milletimiz arasında rahatsızlık yaratacaksa yarar yerine zarar görürüz kanaatini taşımaktayım. 
Geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan Van Belediye Başkanı Bekir Kaya ve diğer başkanların tutuklanmalarının içeriğini bilmediğim ama bu tutuklanmaların sürece katkısı olmamış olduğunu söyleyebilirim.Ülkemizde tüm siyasetçilerin Demokratik, legal siyaset yapmalarını öneririm. BDP'li Belediye Başkanlarının Demokratik siyaset yapmasının önünün kapatılması, bu soruna çözüm olmayacağı gibi son derece tehlikeli bir yaklaşım olacağını sanıyorum. Millet arasında ayrışım asla olmamalı,buna müsade edilmemelidir.Fikirleri, eğilimleri ve davranışları legal ise görüş ayrılıkları yüzünden bu tutuklamalar olmamalıdır.İnsan, özgürlüğünü ancak vatanında bulur. Bu bakımdan vatan en değerli varlığıdır insanın.Ben Bu meselenin çözümünde en büyük çözücünün kararlılığı ve yaklaşımlarıyla sorumluluğunun farkında olan Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan olduğununa her zaman inandım bu inancımı halende çok güçlü bir şekilde korumaktayım.Bir iş ne kadar büyükse çözüm bekleyen sorunları da o kadar büyük olur. Takdir etmek lazım sorun yumaklarını yuvarlayıp bunun çözülmesini istemeyenlerin açtığı yollar çok karmaşık ve zordur.Bunlara rağmen bu zorluğun üstesinden de geleceğine inanıyorum. Barış ve huzurun topraklarımızda her insanın yaşaması dileğiyle,ağzımızdan çıkacak söze dikkat etmeli, büyük söz söylemekten kaçınmalıyız.Saygılarımla Burhan İnan işadamı.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2012, 22:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Selahhattin Koç
Selahhattin Koç - 9 yıl Önce

ak partide siyaset yapan başkan dahil kurt siyasetçilerimiz bile sizin gibi van ile alakalı değiller, görüyoruz her sözünüz yerinde ve zamanında söylenmiş geç kalınmamış, durun bakalım ortam nasıl söyleyecek sonra ben konuşurum tarzında bir açıklamanız ve tavrınız yok,sizi tebrik ederim.keşke siyasette yanliş terci̇h yapmasaydiniz da şi̇mdi̇ meydanlarda olsaydiniz,gerçekten si̇zden yararlanmak mümkün olurdu.allah yar ve yardimciniz olsun burhan bey.

Van seni bekliyor burhan
Van seni bekliyor burhan - 9 yıl Önce

evet bütün van merakla acaba burhn inan dokunulmazlıklr için ne beyan edecek diye işini gücünü bırakmış, dört gözle açıklama yapmasını bekliyordu ve nihayet yaptı. ama benim bildigim burhan inan ak partinin yüz karasıdır da bu acıklamasıyka hangi arada bdp ye transfer oldu onu cözemedim. i̇yi iyi kendisi tam bdp lik ama bdp bunun gibi tutarsızlara kucak acarmı bilmem

Bak hele bak
Bak hele bak - 9 yıl Önce

bak sen beklemişsin belli yorum yazmak için.

SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140