banner279

Buldan, Van'da seçim bürosu açılışına katıldı

HDP EŞ Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin Van’daki seçim bürosu açılışında yaptığı konuşmada AK Parti’nin MHP ile ittifakını eleştirerek, “Bu ülkenin kaderini HDP değiştirecek. Diyarbakır’da Recep Bey, ‘Kürt kardeşim var ama Kürt sorunu yok’ dedi. Ona göre Kürt sorunu yok, kurt sorunu var. Onlar MHP ile ittifak yaptılar, onların gündeminde Kürt sorunu yok. Onların sorunu sadece kurt sorunu.” ifadelerini kullandı..

Buldan, Van'da seçim bürosu açılışına katıldı
 

HDP EŞ Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin Van’daki seçim bürosu açılışında yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın HDP eleştirilerine değinerek; “Dün Diyarbakır’da partimizi dinsiz ateist bir parti olarak gösterdi. Biz dini AKP’den öğrenmedik. Her inanca saygı duymak zorundasınız. Kürdün dinine de, Alevinin inancına da, farklı inançlara da, herkese saygı duymak zorundasınız. Bir ülkenin cumhurbaşkanı, bir halka dinsiz diyemez.” ifadesini kullandı. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Diyarbakır'da yaptığı konuşmada sözlerine ara vermek zorunda kaldığını söyleyen Buldan, “Söyledikleri kendisi için normal, çünkü cama bakarak konuşuyor, cam durduğu zaman kendisi de duruyor.” dedi.
Buldan konuşmasını şöyle tamamladı: "Bugün Vanlıların sorunları çözülmeden, Türkiye’nin sorunu çözülmez. HDP iktidara gelirse, Demirtaş Cumhurbaşkanı olursa bu sorunlar çözülür. Bizi baraj altında bırakmak isteyen anlayışa karşı Van halkı bize sahip çıkacak. Van halkı her zaman iradesine sahip çıkmıştır. Bu sefer de 24 Haziran’da 8-0 yapacağız.” Haber: M.Selim KURT

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2018, 18:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241