banner279

'Bugün suçlama değil, sorumluluk alma vaktidir'

Memur-Sen Van şubesi yaptığı basın açıklaması ile Suruç'ta 31 kişinin ölümüne neden olan patlamayı kınadı. Sağduyu tavsiyesinde bulunulan, 'Bugün suçlama değil sorumluluk alma vaktidir.' dedi.

'Bugün suçlama değil, sorumluluk alma vaktidir'
Memur-Sen Van İl Temsilcisi Hikmet Bilgin Suruç'ta yaşanan saldırıyı kınayarak, hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diledi. Sağduyu tavsiyesinde bulunan Bilgin, "Bugün suçlama değil sorumluluk alma vaktidir." dedi.

Terörün, kimden ve nereden gelirse gelsin kınanması gerektiğini belirten Bilgin, sahnelenen bu oyunun, Türkiye'nin huzur ortamını ve Ortadoğu barışını hedef aldığını kaydetti.

“Bugün suçlama değil, sorumluluk alma vaktidir”
Yaşanan katliamını sabote etmek isteyenlere karşı uyarıda bulunan Bilgin, “Bugün küresel bir senaryoyla karşı karşıyayız. Bu senaryoda rol alan aktörleri iyi tanıyor ve uyarıyoruz: Bugün suçlama değil, sorumluluk alma vaktidir. Bugün yalan ve iftiralara sarılarak senaryoda rol alma değil, birlik olarak oyunu bozma vaktidir.” dedi.

“Oynan Oyunu Boşa Çıkarmalıyız”
Herkesi oynan oyun karşısında, bir olmaya davet eden Bilgin, “Gücümüzü, kardeşliğimizi muhafaza ederek bir kez daha birlikteliğimizi ortaya koyarak oyunları boşa çıkarmalıyız. Büyük Memur-Sen ailesi olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirerek bir kez daha milletimizi sağduyuya davet ediyoruz. Milletimize düşen görev sağduyulu olmak, terör örgütlerinin ve huzur ortamını bozmaya çalışanların tuzağına düşmemektir.”çağrısında bulundu.

“Hükümet Tezgâhlanan oyunu ortaya çıkarmalıdır”
Hikmet Bilgin açıklamanın sonunda, “Hükümet, tezgâhlanan oyunun arkaperdesini açığa çıkarmalı ve deklare etmelidir. Bu vahşetin tek hedefi vardır. O da bin yıllık kardeşliğimizi bozmaktadır. Halkımız oyuna gelmemelidir.”denildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2015, 18:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140

banner306