banner279

'Bu süreçte tüccarlar birbirlerini desteklemeli'

Van Perakendeciler Derneği (PERDER), Van Ticaret ve Sanayi Odasında (VAN TSO) istişare toplantısı yaptı.

'Bu süreçte tüccarlar birbirlerini desteklemeli'
PERDER'in yaptığı toplantıda bölgede yaşanan şiddet olayları nedeniyle zor günler yaşayan perakende esnafının birbirlerine destek olması gerektiği vurgulandı.

VAN TSO toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda bölgede yaşanan olaylardan ekonomik açıdan etkilenmemek için tüccarların, karşılıklı birbirlerini desteklemesi gerektiği belirtildi.

Yapılan istişare toplantısına VAN TSO Başkan Yardımcısı Yavuz Karaman, Van PERDER Başkanı Faruk Tasan ve Van PERDER Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan VAN TSO Başkan Yardımcısı Yavuz Karaman, “Ticaret kazanç politikasıdır. Tüccarlar kazandıkça, Van da kazanacaktır. İlimizin en etkin sektörü olan marketlerin, ticaret noktasında çok önemli bir yeri vardır.” dedi.

“Süreçte tüccarlar birbirlerini desteklesin”

Toplantıda sonra söz alan Van PERDER Başkanı Faruk Tasan ise, “Bölgemizde yaşanan olaylardan dolayı çok sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Bu olumsuz süreçten etkilenmemek için özellikle ilimizde yaşayan tüccarların, birbirlerini desteklemesi gerekmektedir.” şeklinde konuştu.

İstişare toplantısı, üyelerin karşılıklı söz alması ile sona erdi. 
 
Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2015, 18:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241