banner279

Bts'den Demiryollarının Özelleştirilmesine Tepki

Van'da, Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) üyeleri, demiryollarının özelleştirilmesine ilişkin yasa tasarısının geri çekilmesini istedi.

Bts'den Demiryollarının Özelleştirilmesine Tepki

Van'da, Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) üyeleri, demiryollarının özelleştirilmesine ilişkin yasa tasarısının geri çekilmesini istedi.

Demiryollarının özelleştirilmesine yönelik yasa tasarısını protesto etmek amacıyla BTS tarafından Fekiye Teyran Parkı önünde yapılan basın açıklamasını okuyan BTS Yürütme Kurulu Hukuk Sekreteri Coşkun Çetinkaya, demiryolları emekçileri olarak yağma sürecine geçit vermeyeceklerini söyledi. Kendilerini sermayenin kölesi haline getirmeye çalışanlara izin vermeyeceklerini vurgulayan Çetinkaya, "Bu yasa tasarısına yönelik tepkimizi işine aşına ve geleceğine sahip çıkacağına inandığımız tüm demiryolu emekçileri ile birlikte ortak mücadele ederek bugün yurdun dört bir tarafından yürüyüş başlatıyoruz. En güçlü silahımız olan grev ile devam ettirip sizleri uyaracağız. Halkın birikimi olup yıllardır halka sosyal devlet anlayış gereği daha ucuz hizmet vermesi gereken demiryolu yıllardır siyasi iktidarlar tarafından bilinçli bir şekilde ihmal edilerek zarar ediyor, devletin sırtında kambur diyerek birilerine peşkeş çekilip yağmalanmak istiyor" dedi

.

Kendilerini köleleştirmeyi hedefleyen tasarıya karşı birlikte mücadele etmekten başka seçeneklerinin olmadığını dile getiren Çetinkaya, "Demiryolları emekçileri olarak birlikte hareket etmek zorundayız. O sebeple tüm çalışanları birlikte mücadele için 'Demiryolu platformuna' davet ediyoruz. Demiryolu platformunu oluşturan sendikamız BTS ve Ulaşım-Sen ile demiryollarında örgütlü dernek ve vakıflar olarak bu yasanın derhal geri çekilmesini talep ediyoruz. Halkımızı bilgilendirmek üzere 31 Mart'ta Edirne, İzmir, Adana, Samsun, Kars ve Van'dan Ankara'ya yürüyüş başlatıyoruz. 3 Nisan'da yürüyüşümüz sonunda Ankara'da TCDD Genel Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapacağız. Basın açıklamasından sonra Dikmen kapısına yürüyerek eylemimize son vereceğiz" şeklinde konuştu.

Basın açıklamasına KESK Şubeler Platformu temsilcileri ile BTS üyeleri katıldı.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2013, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140