banner259

Bozkurt: Yeter artık, can çekişiyoruz!

Van Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Bozkurt, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile; "Allah, Peygamber aşkına, bölgemizde çatışma ve şiddet istemiyoruz. Çok kaygılıyız. Ayrıca bölgemizde bütün krediler 1 ay değil en az 6 ay ertelenmeli. Esnafa kolayca ve devlet kefaleti ile faizsiz en az 6 ay ödemesiz uzun vadeli krediler verilmeli. Zira can çekişiyoruz!" ifadelerini kullandı.

Bozkurt: Yeter artık, can çekişiyoruz!
 Van Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Bozkurt, sosyal medya üzerinden "Sanayiciler Olarak Çağrımızdır" başlığı ile yayımladığı çağrıda aynen şu ifadeleri kullandı;

"SANAYİCİLER OLARAK ÇAĞRIMIZDIR!

Bu mübarek gecenin hatırına, Allah Peygamber Aşkına! Yaklaşık 6 aydan beridir bölgemizde yaşanan çatışma ve gerilimlerden dolayı bölge halkı olarak çok kaygılıyız! Bizler kesinlikle bölgemizde çatışma ve şiddet istemiyoruz! Elbette geçen zamanın ve yitirilen canların yanında ekonominin ve üretimin sözü ve anlamı olmaz ama yitirilen her can bizim canımız, kaybedilen her zaman bizim geleceğimizdir. Bizim de bu durumda ve yaşanan gelişmelere sessiz kalmamız elbette beklenemez. Bu günler ve zor zamanlar için söyleyecek bir çift sözümüz vardır elbette. Yaşadığımız çağın ve insanlığımızın bir gereği olarak Êdi Bese! Artık Yeter! Daha önce de defalarca denenmiş olan bütün yolları tekrar denemeyelim. Sözümüz bütün taraflaradır; Yazıktır, Günahtır, Yaşadığımız Coğrafyanın Kan Gölüne Çevrilmesine Fırsat Vermeyelim. Bütün sorunlarımızın çözümü için demokratik siyasetin müzakerenin ve diyaloğun önemine inanalım ve bunun önünü açalım. Özellikle biz üreticiler ve sanayiciler olarak bölgemizde gerginlik ve çatışma istemiyoruz. Tarihin en zor dönemlerini yaşıyoruz. Bölgenin ticari faaliyetleri sürdürülemez bir durumda, esnaf kan ağlıyor. Diyarbakır'da bütün krediler 1 ay süre ile ertelendi. Van için de bütün krediler 1 ay değil en az 6 ay ertelenmeli, esnafa kolayca ve devlet kefaleti ile faizsiz en az 6 ay ödemesiz uzun vadeli krediler verilmeli. Zira CAN ÇEKİŞİYORUZ!"

Kaynak / Editör: Prestij Haber Merkezi -
Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2015, 17:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner247

banner140

banner255

banner141