banner279

Bölgede 744 öğretmen sürgün edildi

Diyarbakır, Tunceli, Batman, Mardin, Urfa ve Antep’te görev yapan 744 Eğitim Sen üyesi öğretmen sürgün edildi.

Bölgede 744 öğretmen sürgün edildi
 Diyarbakır'da KHK kapsamında daha önce açığa alınan yaklaşık 4 bin 400 öğretmenden 180'i mezlekten ihraç edilmiş, diğerleri ise görevlerine iade edilmişti. Ancak soruşturmaların devam ettiği belirtilmişti.

Soruturmaları devam eden Eğitim-sen üyesi 264 öğretmenin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından zorunlu yer değişikliği nedeniyle il dışına gönderildiği belirtiliyor.

İsim listeleri henüz açıklanmazken, Eğitim-Sen Diyarbakır Şubesi sosyal medya hesabından yer değiştirmenin yapıldığını duyurdu.

Öte yandan bölge illerinden de yer değiştirme haberlerinin geldiği belirtiliyor. Eğitim Sen, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep ve Tunceli’de 744 öğretmenin kurban bayramına ve okulların açılmasına sayılı günler kala sürgün edildiğini belirtti. Eğitim Sen'den yapılan açıklamada, “Edindiğimiz bilgilere göre Şanlıurfa’da 367, Diyarbakır’da 264, Gaziantep’te ise 51 üyemiz, il dışına sürgün edilmiştir. Üstelik benzer sürgün kararlarının hukuksuzluğu defalarca AİHM, yüksek yargı ve mahkemeler tarafından tespit edilmiş ve kimi zaman da üyelerimize tazminat ödenmesine hükmeden kararlar verilmiştir" dendi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2017, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241