banner279

Bölge tekstilcileri İran'dan döndü

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı organizasyonuyla 23-26 Aralık 2017 tarihlerinde İran'ı ziyaret eden Van, Bitlis, Muş ve Hakkari illeri tekstil yatırımcıları, gerçekleştirdikleri ikili iş görüşmeleri ve çeşitli ziyaretlerin ardından Türkiye'ye döndüler.

Bölge tekstilcileri İran'dan döndü
 22-24 Kasım 2017 tarihlerinde 22 kişilik İranlı tekstil yatırımcıları heyetinin bölgeye gerçekleştirdikleri ziyarete iade-i ziyaret niteliğinde gerçekleştirilen iş gezisi kapsamında Hoy, Urumiye ve Tebriz kentlerinde çeşitli görüşmelerde bulunuldu.

İlk gün Hoy kentinde 5 adet tekstil fabrikasını ziyaret eden heyet, ikinci gün Urumiye'de çeşitli satış noktalarında incelemelerde bulundu.
    Ziyaretin üçüncü gününde Tebriz Ticaret, Sanayi, Madenler ve Tarım Odası ile yapılan toplantıya iki taraftan işadamlarının yanı sıra Tebriz Ticaret, Sanayi, Madenler ve Tarım Odası Başkanı Samad Hassanzadeh, Türkiye-İran İş Konseyi Eş Başkanı Reza Kami, Doğu Azerbaycan Yabancı Yatırımlar Dairesi Müdürü Reza Hüseyni, Tebriz Valiliği Ekonomik İşler Genel Müdürü Ruhi Tahir ve Türkiye Tebriz Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Yavuz Selim Özden katıldı.

    Gezi, dördüncü gün gerçekleştirilen Sahlan Özel Ekonomik Bölgesi ziyareti ile son buldu. İş gezisine Bitlis'ten 7, Van'dan 5, Muş'tan 2 ve Hakkari'den 1 firma katıldı.
   Ziyaretle ilgili değerlendirmelerde bulunan DAKA Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray, ziyaretin faydalı ve verimli geçtiğini belirterek taraflar arasında mağaza açılışı, ithalat, ihracat gibi yeni iş bağlantıları kurulduğunu, iki taraf arasında işbirliğini artırıcı faaliyetlerinin devam edeceğini ifade etti.Bölge Gazetesi Haber Merkezi


Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2017, 13:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241