banner279

Bitmeyen Yolculuk -5 Direnen Filistin Sergisi

Medya İşçileri Sendikası ve Van Gölü Gazeteciler Cemiyeti iş birliği ile ‘Direnen Filistin’ fotoğraf sergisi açıldı.

Bitmeyen Yolculuk -5 Direnen Filistin Sergisi

VANGÖLÜ TV ÖZEL

Van’da Beşyol Meydanı’nda ‘Direnen Filistin’ fotoğraf sergisi açıldı. İsrail’in Filistinli sivillere yönelik acımasızca saldırıları, Anadolu Ajansı (AA) muhabirlerinin çektiği fotoğraflarla sergilendi. Sergide 83 fotoğraf yer aldı.

Serginin açılışında konuşan Medya-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir, “İsrail’de yaşanan zulümlerin kamuoyuna yansıtılmasının amaçlandığını belirtti.

Serginin hayırlara vesile olmasını temenni eden Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez ise “Filistin’de yaşanan hem dramı hem de bütün Müslümanların kutsal ortak mabedi olan Mescid-i Aksa’nın sahiplenmesini ve ortak bir duyarlılık olması için Medya İş Sendikası ve Gazeteciler Cemiyetinin sergisine katıldık.” Şeklinde konuştu.

Filistinlilerin bu haklı direnişlerine destek veriyoruz diyen Vangölü Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Fatih Sevinç, “Bizler kardeş halkımızın yanında olduğumuzu belirterek bu tür etkinliklere devam ediyoruz. Fotoğraf sergisi sadece bir öğedir. Verilen bu mücadele küçük bir semboldür.” Dedi.

Egemen güçlerin üstünü örtmeye çalıştığı, topraklarını elinden almak istedikleri bir toplumu yok etmek istedikleri tarihi belge ve vesikalıktır diyen Vangölü TV Kurucusu Gazeteci Ziya Türk de,  “Sergide çok farklı fotoğraflar var. Sergiyi bir bütün olarak değerlendirdiğimizde dünyaya insanlık dersi vermeye kalkanların, Filistin toplumu üzerinde uyguladıkları soykırımı ve katliamı resmetmesi, bizim önümüze yapılan zulmü toplamda koyması açısından çok önemli bir etkinlik” ifadelerine yer verdi.

Van Bölge Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Bişar Ulutaş, Gazeteci Baki Karaca, Van Bölge Gazetesi İmtiyaz Sahibi Cafer Karakoç, Reuters Haber Ajansı Doğu Anadolu Bölge temsilcisi Ali İhsan Öztürk ile vatandaşlar duygu düşüncelerini ifade etti.

Sergiye Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, SGK Genel Müdürü İsmail Yılmaz, Medya-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir, Vangölü Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Fatih Sevinç ve çok sayıda gazeteci ve Vanlı katıldı.

Kaynak: Vangölü TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140