banner279

Bitlis, Hakkâri ve Van illerinden

Türkiye Atletizm Federasyonu 2015 faaliyet programında yer alan ve 8 ilin katılımı ile gerçekleştirilen Atletizmi Geliştirme Projesi 1.Bölge Kros Yarışmaları Van Kalesi yanındaki Atatürk Kültür Parkında yapıldı.

Bitlis, Hakkâri ve Van illerinden
 Türkiye Atletizm Federasyonu 2015 faaliyet programında yer alan, Atletizmi Geliştirme Projesi 1. Bölge Kros Yarışmaları Bingöl, Kars, Iğdır, Ağrı, Muş, Bitlis, Hakkâri ve Van illerinden toplam 176 sporcunun katılımı ile yapıldı. Yapılan Atletizmi Geliştirme Projesi 1. Bölge Kros Yarışmalarında sporcular dereceye girebilmek için büyük çaba harcadı. Yarışmalar 2003-2004 Doğumlu Küçük Kızlar ve Erkekler, 2001-2002 Doğumlu Yıldız Kızlar ve Erkekler kategorileri büyük çekişmelere sahne oldu. Atatürk Kültür Parkında yapılan yarışmalar neticesinde dereceye giren sporculara ve takımlara madalya ve kupaları düzenlenen tören ile verildi.

2003-2004 Küçük Kızlar Kategorisi Ferdi Yarışmalarında Van sporcularından Zeynep Bayçınar birinci, Ağrı sporcularından Sevda Eşsiz ikinci, Berfin Uygar ise üçüncü olurken, 2003-2004 Küçük Kızlar Kategorisi takım yarışmalarında ise Ağrı birinci, Kars ikinci, Bitlis ise üçüncü oldu. 2003-2004 Küçük Erkekler kategorisinde Kars sporcularından Alişan Öztürk birinci, Van sporcularından Muharrem Bilir ikinci, Berat Samet Enterili ise üçüncü oldu. 2003-2004 Küçük Erkekler Kategorisi takım yarışmalarında Van birinci, Kars ikinci, Bitlis ise üçüncü oldu. 2001-2002 Yıldız Kızlar Kategorisi Ferdi Yarışmalarında Ağrı sporcularından Aslı Kızılkaya birinci, Muş sporcularından Berfin Barışer ikinci, Van sporcularından Bahar Yorgun ise üçüncü oldu. 2001-2002 Yıldız Kızlar Kategorisi Takım Yarışmalarında da Ağrı birinci, Bitlis ikinci, Kars ili üçüncü oldu. 2001-2002 Yıldız Erkekler Kategorisi Ferdi Yarışmalarında Van sporcularından Ömer Amaçtan birinci, Kars sporcularından Hakan Boğanlı ikinci ve Muş sporcularından Mezhur Güler üçüncü olurken, 2001-2002 Yıldız Erkekler Kategorisi Takım Yarışmalarında ise Van birinci, Kars ikinci ve Ağrı ise üçüncü oldu.

Yapılan ödül töreninde dereceye giren sporculara ödülleri Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Nevzat İnanç, Atletizm İl Temsilcisi Enver Acar ve Atletizm hakemleri tarafından verildi.

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç yaptığı konuşmada; “Türkiye Atletizm Federasyonumuz tarafından ilimizde yapılan yarışmada sekiz ilden toplamda 180 sporcumuz birbirleri ile kıyasıya mücadeleler sergileyerek farklı başarılara imza attılar. İlimizde yapılan Atletizmi Geliştirme Projesi 1.Bölge Kros Yarışmaları sonucunda il müdürlüğümüz atletizm takımı sporcularımız da iyi dereceler elde ederek, takım halinde 2 birincilik elde ettiler. 16 Mayıs 2015 tarihinde Adana ilimizde yapılacak olan Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda ilimizi temsil edecekler. Bu yarışmalar sonucunda dereceye giren bütün atletizm sporcularımızı tebrik ediyor, katılacakları Türkiye Şampiyonası yarışmalarında ise kendilerine başarılar diliyorum.” dedi.

Atletizm İl Temsilcisi Acar da yaptığı konuşmada şunları söyledi; "Proje kapsamında ilimiz genelinde okullar arası il birincilikleri ve farklı özel yarışmalar düzenleyerek sporcu taraması yaptık. Bu yarışmalar neticesinde yetenekli olan sporcularımızı tespit edip bu müsabakalarda ilimiz adına yarışıp güzel dereceler elde ettik. Bugün sekiz ilin katılımı ile ev sahipliğini yaptığımız Atletizmi Geliştirme Projesi 1.Bölge Kros Yarışmalarında 180’e yakın sporcu mücadele etti. Bu yarışmalar sonucunda en güzel başarılara imza atan bütün sporcularımızı kutluyoruz. İlimizi temsil edecek il karması sporcularımıza başarılarim." / Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2015, 23:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140