banner279

Bir Fidan Bir Umut Derneği o projeyi tanıtıyor

Sokakta çalışan, yaşayan ve dezavantajlı çocuklar için kampüs yapma projesi ile gündeme gelen Van’daki Bir Fidan Bir Umut Derneği, söz konusu projesinin tanıtımını yapıyor. Dernek Başkanı Adnan Ertürk Projeyi tanıtmak için kurum ve kuruluş ziyaretleri yapıyor.

Bir Fidan Bir Umut Derneği o projeyi tanıtıyor
 Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu toplantısına katılarak Hayata geçirmeyi amaçladıkları projeyi tanıtan Başkan Ertürk, Rehabilitasyon Eğitim ve Sosyal Hizmetler Kampüsü hakkında bilgi verdi.

   Amaçlarının Sokakta Çalışan, Sokakta Yaşayan ve Dezavantajlı çocuklara barınacakları bir mekan  ve sosyal bir merkez oluşturmak olduğunu dile getiren Adnan Ertürk “Dernek olarak yardımlaşmaya ve bir araya gelerek çok güzel çalışmalar yapılacağına inanıyoruz. Bu nedenle bu projemizi Meslek Odalarına, Kuruluşlara, Kamu kurumlarına tanıtıp destek arayışlarımız sürüyor. Çok amaçlı bu merkezimizin bitmesi ile sokakta kalan çocuklarımızın gelişimine katkı sunacak önemli bir çalışma olacaktır” dedi.

   Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva ve nezdinde bütün yönetim kurulu üyelerine verdikleri destek nedeniyle teşekkür ediyorum. Kendileri projemize büyük katkı sunmuşlardır ifadesini kullandı.

    Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva ise Bir Fidan Bir Umut Derneğinin farkındalığı ile hayata geçirilecek olan “Bir Fidan Bir Umut Rehabilitasyon Eğitim ve Sosyal Hizmet Kampüsü”nün çok önemli bir eksiği gidereceğini belirterek “Böylesi toplumsal huzura ve yardımlaşmaya katkı sunacak önemli bir projeyi hayata geçirdikleri için teşekkür ederiz. Biz gerek kişisel gerekse kurumsal anlamda her türlü desteği vereceğimizi belirtiyoruz” şeklinde konuştu.

     Bir Fidan Bir Umut Derneği Başkanı Adnan Ertürk projelerine katkıları nedeniyle Van TSO Yönetim Kurulu’na bir plaket takdim etti. 

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2016, 18:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241