banner259

BİLİCİ UMUDUNU YİTİRMEDİ!

ÇAĞRISI KARŞILIK BULACAKMI?

 BİLİCİ UMUDUNU YİTİRMEDİ!
 MİLLETVEKİLİ BİLİCİ’DEN SAĞDUYU ÇAĞRISI

 

 

Hükümetimizin Kobani ile ilgili hassasiyeti ortada, İŞİD terör örgütünün yaptığı insanlık dışı saldırılardan Hükümetimizi sorumlu tutmak doğru bir davranış değildir. Türkiye bugüne kadar sorumlu davranarak İŞİD zulmünden kaçan bütün halklara kapılarını açmış, mazlumları sahiplenmiştir. Kimsenin diline, dinine ırkına bakmadan Kürtlere, Türkmenlere ve Yezidilere yüreklerini  açmışhepsini bağrına basmıştır.  Türkiye’nin yanı başındaki olaylara sessiz kalması mümkün değildir. Bunlarla ilgili bütün tedbirler alınmaktadır. Bir yıl önce Bakanlar Kurulu kararıyla İŞİD terör örgütü ilan edilmiş ve  2 Ekimde de TBMM’de kabul edilen tezkere ile Türkiye tavrını net ortaya koymuştur.

 

İŞİD’inKobaniye saldırılarını bahane ederek Van, Diyarbakır, Mardin, Batman gibi birçok ili savaş alanına çevirenler bölge halkına zarar veriyor. Van’da bu güne kadar böylesi büyük olaylar yaşanmamıştı. Şehrimizin sosyal yapısına ekonomisine ve huzuruna hiçbir zaman bu denli doğrudan bir saldırı olmamıştı.

 

Birliğimizi, beraberliğimizi yaralayan bu tür olaylara bir an önce son verilmelidir. Çözüm sürecinin umudunu yaşarken sürecin çeşitli bahanelerle kesintiye uğratılmak istenmesi toplumu rahatsız etmektedir.  Yanı başımızda bulunan Irak’ta, Suriye’de yaşanan olaylardan ders çıkarılmalıdır. Birliğimizin, beraberliğimizin ve kardeşliğimizin devam ettirilmesi bu nedenle elzemdir.

 

Şiddet hiçbir zaman hak arama yolu olarak gösterilmemelidir. Akıl tutulması yaşayan ve buna sebep olan siyasetçiler derhal buna dur demelidir.  Yapılan gösterilerde vatandaşların canlarına ve mallarına kast edenler mutlaka hesap vereceklerdir. Van ve ilçelerinde vatandaşlar tedirgin edildi. Birçok tüccarın, esnafın ve sanatkârın iş yeri ya yakıldı ya da tahrip edildi. Vatandaşların araçları yakıldı. Resmi kurumlara ve araç gereçlerine zarar verildi.

 

Van’ın geleceği, huzuru ve asayişi için bütün Sivil Toplum Kuruluşlarını ve Kanaat önderlerinin sağduyu çağrısı yapmaya davet ediyorum.  Yaşanan acıların bunla kalması ve olayların daha da büyümemesi için vatandaşlarımızın da kışkırtıcıeylemlere kanmamalarını rica ediyorum.

 

 

 

 

Mustafa Bilici

Van Milletvekili

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2014, 18:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner247

banner140

banner255

banner141