banner279

Beyaz listeden kazananların, Van TSO Meclis Toplantılarına katılmama kararı

7 Nisan 2018 tarihinde yapılan Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) seçimlerinde beyaz listeden seçime girip kazanan beş grup temsilcileri, söz konusu seçimlerin anti demokratik olduğunu belirterek, Van TSO Meclis toplantılarına katılmama kararı aldıklarını açıkladı.

Beyaz listeden kazananların, Van TSO Meclis Toplantılarına katılmama kararı
 Van TSO seçimlerine beyaz liste ile katılan ve seçimlerden başarı ile çıkan; gıda, nakliye, müteahhitler, medikal ve tekstil grubu temsilcileri, söz konusu seçimlerle ilgili itirazlarda bulunduklarını, Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) yaptıkları itiraz sonucunun kesinleşmediği için meclis toplantılarına katılmayacaklarını belirttiler.

    Beyaz liste ile seçimi kazanlar yaptıkları açıklamada, “Van Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine Beyaz renk altında giren bizler, seçim sürecinden buyana demokratik ortamın sağlanması ve seçimin adil olması için çabaladık. Maalesef bu ortam bilinçli bir şekilde sağlanmadı. Seçim sonucuna etki eden; adil bir seçim ortamı sağlanmadığı gibi, odada 1 yıldan beridir gruplar üzerinde yapılan oynamalar ve buna ek terki ticaret veren gerçek ve tüzel kişilerin oy kullanmalarının ortaya çıkması nedeniyle İpekyolu İlçe Seçim ve İl Seçim Kuruluna yaptığımız itirazlar usulen ret edildi. Bundan dolayı mecburen Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) yaptığımız itiraz sonucu kesinleşmediği için bugün yapılacak meclis toplantısına 5 meslek grubundan seçilen toplam 15 arkadaş olarak, katılmayacağımızı VATSO üyelerinin bilgisine sunarız” ifadelerini kullandı.Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2018, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241