banner279

BEM-BİR-SEN'DEN ‘MESCİD-İ AKSA' AÇIKLAMASI

Bem-Bir-Sen Van Şube Başkanlığı tarafından ‘Mescid-İ Aksa’ konulu bir açıklama yapıldı.

BEM-BİR-SEN'DEN ‘MESCİD-İ AKSA' AÇIKLAMASI

Bem-Bir-Sen Van Şube Başkanı Harun Altın, Siyonist, barbar terör devleti İsrail’in İslam âleminin kutsalı ve namusu olan Mescid-i Aksa ve Kudüs’ü Şerife karşı ibadet özgürlüğünü kısıtlaması ve Müslüman Filistin halkına zülüm ve baskılar gerçekleştirmesinin kabul edilebilir olmadığını söyledi. 

Sendika binasında açıklama yapan Başkan Harun Altın, “Bir avuç Siyonist’in iki milyara yakın Müslüman Âlemini dikkate almayarak, sürdürdüğü “devlet terörü politikası” İslam Âlemi adına kaygı verici bir olaydır. Yeryüzünde bütün İslam Coğrafyasında kan ve gözyaşı akarken, Hristiyan Âlemin de herhangi bir olumsuzluğun olmaması manidar ve düşündürücüdür.

Müslümanların yaşadığı coğrafyalarda yer altı ve yer üstü zenginlikleri talan edip keyif çatan batılı emperyalistler, Hıristiyan âleminde en ufak bir anlaşmazlık ve olumsuz durum söz konusu olduğunda bunu, Hıristiyan Âleminin halifesi konumunda olan papa ve merkezi Vatikan ile kısa bir sürede çözüme kavuşturmaktadır.

Oysa aynı mekanizma İslam Alemi içinde olmuş olsaydı bu gün Terör Devleti İsrail ve onun destekçisi olan diğer batılı ülkeler Mescid-i Aksa’ya ve Kudüs’ e el uzatmaya cesaret edemezlerdi. Bu eksikliğin olmasından dolayı, İslam âleminin durumu içler acısıdır.

İslam Ülkelerini yönetenlerin çoğunun iş birlikçi haçlı yöneticilerin elinde olması, olanca hızıyla İslam coğrafyasında yaşayan halkları sistematik bir şekilde kan, zulüm ve gözyaşı içinde yaşamaya mecbur kılıyor.Bu günden tezi yok her Müslümanın mukaddesatına sahip çıkmasının zamanı gelmiştir. Aksa sadece Filistinlilerin değil bizatihi tüm Müslümanlarındır. En az Mekke ve Medine kadar kutsaldır.” dedi.

Son olarak Belediyelere çağrıda bulunan Altın, “Terör Devleti İsrail, İslam Âlemi’nin ve Müslümanların nabzını ölçmek için böyle bir uygulama yapmaktadır. Eğer İslam âlemi sessiz ve tepkisiz kalırsa Mescid-i Aksa’yı yıkmak için her türlü gayret içinde olacaklar maazallah. Bu İslam âleminin Hepten kaybetmesi anlamına gelir.

Ülkemizin duyarlı olan belediyelerine buradan bir çağrı yapıyoruz. Tüm belediyelerimiz İmkânları nispetinde Mescid-i Aksa’ya turlar düzenlenmeli ve ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’nın Sahipsiz olmadığını yine tüm Dünyaya ilan etmelidirler. Bu duygu ve düşüncelerle zulüm ve İşgal altında olan Mescid-i Aksanın bir an önce ibadete açılmasını ve İsrail Terör Devletinin bu girişimlerden derhal vazgeçmesini umarız.” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2017, 23:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140