banner279

Belediyeden Ses Seda Yok

Van`ın Abdurrahman Gazi Mahallesi`nde patlayan su borusu sokakları çamur deryasına çevirirken mahalleli konuyu iletmek için aradıkları tüm telefonların sürekli meşgul çalmasına isyan ediyor.

Belediyeden Ses Seda Yok
Van merkez Abdurrahman Gazi Mahallesi Kullar Sokakta patlayan su borusundan çıkan sular yaklaşık bir aydır küçük bir dere gibi akıyor.

 

Mahalle sakinlerinden bazıları konunun ilgililerine birebir şahsi cep numaralarından ulaştıklarını, kendilerinin konuyla ilgileneceklerini söylemelerine rağmen bir aydır hiç kimsenin bu sorunla ilgilenmediğini söylediler.

 

İsminin verilmesini istemeyen bir mahalle sakini ise, "Çöpleri almak için her gün belediyenin arabası bu sokaktan geçiyor. Bu küçük dereyi görmüyorlar mı? Bu boşuna akan suyun hesabını kim verecek acaba? Depremlerden sonra 100-200 TL`lik su faturaları yazmayı biliyorlar da bu patlağı yapmayı niye bilmiyorlar." dedi.

 

Mahalle sakinleri sorunu yetkililere ulaştırmak için 185 su arızayı onlarca defa aradıklarını fakat telefonlara cevap verilmediğini söylediler. Ayrıca belediyenin Su ve Kanalizasyon Servisi`nin numarası olan 0432 216 73 48 numaralı telefonun ise daha çalmadan meşgule düşürüldüğünü söyleyerek bu duyarsızlığa adeta isyan ettiler. (Mahmut Aytekin-İLKHA)

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2012, 14:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140