banner279

BDP'lilerle İlgili Dokunulmazlık Dosyası

Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk ve 9 BDP'li milletvekili ile ilgili dokunulmazlık dosyası, TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu'na sevk edildi.

BDP'lilerle İlgili Dokunulmazlık Dosyası

Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk ve 9 Bdp'li milletvekili ile ilgili dokunulmazlık dosyası, Tbmm Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu'na sevk edildi.

Bdp Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Milletvekili Gültan Kışanak, Bdp Grup Başkanvekili ve Bingöl Milletvekili İdris Baluken, Bdp Hakkari Milletvekilleri Adil Kurt ve Esat Canan, Bdp İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, BdpVan Milletvekili Nazmi Gür, Bdp Bitlis Milletvekili Hüsamettin Zenderlioğlu, Bdp Ağrı Milletvekili Halil Aksoy, BdpMersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü ve Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk'un Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Başbakanlık Tezkeresi, evrak kaydıyla ilgili prosedür tamamlandıktan sonra Tbmm Başkanı Cemil Çiçek imzasıyla Komisyona gönderildi.

Dosya, "silahlı terör örgütüne yardım etmek" suçundan TCK ve TMK uyarınca soruşturma açılmasına izin verilmesi talebini içeriyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2012, 19:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140