banner279

BDP'den Van'da bir ilk!

Van'da BDP Kutlu Doğum Haftası'nı ilk kez açık alanda toplu olarak kutladı.

BDP'den Van'da bir ilk!

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği kutlamada birlik ve beraberlik mesajları verildi. Parti bayraklarının bulunmadığı kutlamada zaman zaman tekbir getirildi.

Van Kalesi arkasındaki Kültür Park'ta yapılan kutlamalara BDP Van İl Başkanı Musa İtah BDP'li belediye başkanları, BDP'li yöneticiler, STK temsilcilerinin de bulunduğu yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Kuran okunmasıyla başlayan programda, BDP İl Başkanı Musa İtah Kürtçe yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Program Kürtçe mevlit eşliğinde ilahilerle sürdü. Parti bayraklarının bulunmadığı kutlamada, ellerinde üzerinde Arapça 'Lailahe illallah Muhammed'in Resullalah' yazan flamalar taşıyan bir grup sık sık tekbir getirdi. 2 saat süren kutlamalar toplu dua okunmasıyla son buldu.

MURADİYE'DE SEMA GÖSTERİSİ

Van'ın Muradiye İlçesi'nde de Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında yapılan sema gösterisi büyük ilgi gördü. İmam Hatip Lisesi yemekhanesindeki etkinlikler Kuran okunmasıyla başladı. İlçe Müftüsü Selim Duman'ın açılış konuşmasının ardından Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı Doç. Dr. Abdurrahman Candan, amel ile samimiyet arasındaki bağı anlattı.

Müslümanın her hareketinde samimi ve doğru olması gerektiğini belirten Candan'a konuşmasının ardından İlçe Müftüsü Selim Duman tarafından plaket verildi.

Etkinlikler kapsamında en çok ilgi Muradiye İmam Hatip Lisesi semazenlerinin sema gösterisi oldu. Sahne küçük olduğu için üç semazenin yaptığı gösteri büyük bir ilgiyle izlendi.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2014, 18:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
SÜLEYMAN AKDOĞAN
SÜLEYMAN AKDOĞAN - 7 yıl Önce

islam vahiy ile gelen bir din ve indirilen hukuk ilahi olmasına rağmen bdp ve tc gibi akli hukuku kendisine rehber edinen yapılar islamı istismar etmektedirler. allahtan başka ilah yoktur şiarı ile yola çıkan islam hem bdp hem de tc nin hukuku ile ters orantılıdır. yani bunlar yalan söylemekte ve insanları kandırmaktadırlar. eğer samimi iseler islamın hükümlerine evet demeleri lazımdır. hem sosyalist olacaksın hem de müslümanların hassa olduğu tevhid akidesini söyleyip onu hayata geçirmede kılını kıpırdatmayacaksın. bari samimi olun düşünce ve eyleminizde. allah sizin sisteninize tağuti sistem liderlerinize de tağut diyor ve önce tağut ve sistemlerinin inkarı isetenirken siz kalmış islamın güzelliklerinden bahsaderken ne kadar zavallı ve yoldan çıkmış olduğunuzu bile kestiremiyorsunuz. bari müslümanları kandırmayın ve eğer samimi iseniz kafirliğinizin hakkını verin. siz kim doğumu kutlamak kim önce sosyalizmden vazgeçin ve iman ile birlikte samimi olarak ibadete dönün. yoksa zor...

SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241