banner259

BDP Eş Başkan Adayları Seçim Çalışmaları Kapsamında 7 Köy Gezdi

BDP Van Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayları Bekir Kaya, Hatice Çoban, Tuşba Eş Başkan adayları Öner Yiğit ve Hatice Günel, bir gün içerisinde 7 köy ziyareti gerçekleştirdi. Ziyaretlerde halkın yoğun ilgisi ile karşılanan eş başkanlar, burada belediyecilik ve yapılan çalışmalara ilişkin bilgiler v

BDP Eş Başkan Adayları Seçim Çalışmaları Kapsamında 7 Köy Gezdi
BDP Van Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayları Bekir Kaya ve Hatice Çoban seçim çalışmalarını kentin tüm noktalarında aralıksız sürdürüyor. Kent merkezinde, ilçelerinde, köy ve mahallelerinde aralıksız olarak çalışmalarını sürdüren Eş Başkan adayları Kaya ve Çoban günün erken saatlerinde Tuşba İlçesine bağlı 7 köy ziyareti gerçekleştirerek halk ile bir araya geldi. Kaya ve Çoban’ın köylere yaptığı ziyaretlere BDP Tuşba Eş Başkan Adayları Öner Yiğit, Hadice Günel ve parti yöneticileri de eşlik etti.


"Bir günde 7 köy ziyaret edildi"

Kaya, Çoban ve beraberindekiler Otluca, Gülsünler, Yumruktepe, Molakasım, Ayanıs, Panziz köylerine giderek her köyde halk ile bir araya gelerek toplantılar gerçekleştirdi. Köylere yapılan ziyaretler halkın yoğun ilgisiyle karşılanan eş başkanlar, BDP belediyeciliği ve yapacakları çalışmalara ilişkin bilgiler verdi. Akşam saatlerine kadar bu köylerdeki ziyaretlerini tamamlayan Eş Başkan adayları halkın sorunlarını, önerilerini ve şikâyetlerini de tek tek dinleyerek not aldı. Son olarak Molakasım köyüne giderek burada köylüler ile bir araya gelen eş başkanlar köylüler tarafından alkışlarla karşılandı.


Yiğit: Temel ilkemiz dürüstlüktür

Yapılan toplantıda ilk olarak konuşan BDP Tuşba Eş Başkan adayı Öner Yiğit ‘Biz artık kardeşliğimizin doruk noktasına geldik ve bunu koparmamamız gerekir’’dedi. Yıllarca Küresini kökenli yurttaşlara gereken önemi vermediklerinin özeleştirisini veren Yiğit, bundan sonra kendileri ile daha çok iletişim ve diyalog halinde olacaklarını söyledi. Yiğit, barış sürecine de değinerek toplumsal barışın sağlanması ve akan kanın durması için her şeyi yapmaya hazır olduklarını söyledi. Yiğit, parti olarak temel ilkelerinin dürüstlük olduğunu dile getirerek, tek vaatlerinin dürüstlük olduğunu söyledi.
Kaya: Yapmayacağımız hiçbir şeyin sözünü vermeyeceğiz

Daha sonra alkışlar eşliğinde konuşmasına başlayan Van Belediye Başkanı ve Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Adayı Bekir Kaya, köylülere kapılarını açtıkları için ve sıcak bir ilgi ile kendilerini karşıladıkları için teşekkür etti. Seçim dönemlerinde tüm partilerin gelip kendilerini anlattıklarını söyleyen Kaya geçmişte olduğu gibi şimdide seçimlere iki ay kala diğer partilerin gelip insanlara akıllarına gelen her şeyi anlattıklarını ama buna kendilerinin de inanmadığını söyledi. Yapmayacakları hiçbir şeyin sözünü vermeyeceklerini söyleyen Kaya, en temel ilkelerinin dürüstlük ve şeffaflık olduğunu söyledi. 2009’da seçildikten sonra ilk meclis toplantılarında belediyenin ihalelerinin basına ve kamuoyuna açık olması kararı getirdiklerini söyleyen Kaya, belediye olarak her yıl bütçelerini, gelir ve giderlerini halk ile paylaştıklarını ve her dönem bunu yaptıklarını söyledi.Kaya "Halkın rızası olmadan yaptığınız işin hiçbir kıymeti yoktur. Yapılan tüm iyi şeyler halkımızın, eksikliler ise bizimdir" dedi.


Çoban: Herkese dürüstlük, eşitlik ve hizmet sözü veriyoruz

Büyükşehir Eş Başkan adayı Hatice Çoban da Kürtlerin büyük bir ayrımcılığa uğradığını, ayrımcılığı en iyi Kürtlerin bildiğini söyledi. "Ayrımcılık yaparsak kollarımız kırılsın, dillerimiz lal olsun’’ diyen Çoban, en önemli ilkelerinin sözlerinin arkasında durmak olduğunu belirtti. Hizmet için görev talep etmeye geldiklerini söyleyen Çoban "30 Mart'ta kadar hepimiz BDP’liyiz ama ondan sonra herkesin partisi olmakla beraber herkese yaklaşımımız aynı olacaktır. Herkese dürüstlük, eşitlik ve hizmet sözü veriyoruz. Konuşmaların ardından halkın sorunlarını ve taleplerini dinleyen Kaya, Çoban ve beraberindekiler daha sonra halk ile çay içerek uzun bir süre sohbet etti. Molakasım köyü ile birlikte 7 köy ziyareti ve toplantısı gerçekleştiren Kaya, Çoban ve BDP Tuşba Eş Başkan adayları ev toplantılarına katılmak için köyden ayrıldı.


Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2014, 11:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner140

banner141